×

Wybierając meble do łazienki…

meble łazienkowe

Wybierając meble do łazienki…

meble łazienkoweKiedyś najważniejszym miejscem w mieszkaniu był pokój dzienny czy też salon i to na jego wyposażenie wydawano najwięcej pieniędzy. W końcu było to pomieszczenie reprezentacyjne, w którym nie tylko zbierali się wszyscy domownicy, ale także przyjmowano tam gości, wyprawiano święta i tak dalej. Dlatego też kładziono tak wielki nacisk na to, by miejsce to wyglądało wyjątkowo. Pozostałe pomieszczenia zostawały zwykle niewidoczne.

Dziś sytuacja wygląda już nieco inaczej. Salon nadal jest ważny, ale równie istotne jest to, jak czujemy się w sypialniach, jak wygodnie jest nam w kuchni i… łazience. Łazienka pełni bowiem nie tylko funkcję miejsca, w którym pozbywamy się codziennego brudu, ale także przestrzeni do relaksu, w której można się wyciszyć, zapomnieć o problemach, pogrążyć w błogich i przyjemnych czynnościach pielęgnacyjnych. Czy miejsce, w którym dbamy o ciało nie zasługuje na wyjątkową oprawę? Patrząc na mieszkania współczesnych Polaków można odnieść wrażenie, że coraz większą wagę przywiązują do wystroju łazienki, na co wskazują np. stylistycznie dobrane do wnętrza meble łazienkowe. Odpowiedzią na ich zmienione potrzeby jest cała gama nowoczesnych i pięknych propozycji od producentów armatury i mebli łazienkowych.

Łazienka = pokój kąpielowy

Obecnie widać tendencję do tego, by meble łazienkowe wyglądały podobnie jak te w pokojach. Niedoceniane wcześniej drewno stało się jednym z popularniejszych materiałów na meble do łazienki. Wbrew pozorom i przekonaniom wielu osób, jest ono bardzo trwałe. Wystarczy je tylko odpowiednio zabezpieczyć i pielęgnować, a może starczyć na lata. Drewniane szafki pod umywalki, wiszące i stojące komódki wyglądają ciepło i przytulnie, a ponadto pasują do szklanych i ceramicznych elementów. Takie połączenie kojarzy się ze SPA czy wakacjami nad jeziorem lub morzem, wystarczy tylko odrobina sprzyjających dodatków.

Równie modne są meble stylizowane na stare. Szafki retro pod umywalki na wygiętych nóżkach, konsole w stylu starych toaletek czy biurek, komody w barokowym stylu jako schowki na ręczniki i kosmetyki – to wszystko wygląda bardzo dekoracyjne.

Często wybierane są meble łazienkowe ozdobione lustrami – rozświetlają i powiększają one optycznie łazienki. Szczególnie chętnie wybierane są wiszące szafki z lustrami, które z dodatkiem bieli lub metalu pozwalają uzyskać minimalistyczną, schludną aranżację.

Niezależnie od tego, czy wybieramy meble nowoczesne czy bardziej klasyczne, zwracajmy uwagę na to, czy materiały z których są wykonane posiadają odporność na wysoką temperaturę i przede wszystkim wilgoć. Woda, ciepła para wodna to czynniki wpływające niekorzystnie na niedostosowane do łazienek meble, dlatego też warto je kupować jedynie u tych producentów, którzy specjalizują się właśnie w wyposażaniu łazienek.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.