×

Wygodny salon

Wygodny salon

Urządzenie wygodnego salonu bez pomocy specjalisty nie jest wcale zadaniem łatwym tym bardziej, że podejmowane decyzje zakupowe przez wiele lat będą rzutowały na komfort bądź dyskomfort użytkowników tego najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia w domu.

Zastanawiając się nad właściwą aranżacją salonu trzeba pamiętać, że w tym właśnie pomieszczeniu domownicy spędzają najwięcej czasu więc wybór wygodnego siedziska jest bodaj najważniejszy i powinien być podejmowany jako pierwszy. Dopiero w drugiej kolejności można zastanawiać się jakie inne meble będą jeszcze potrzebne, a przede wszystkim jakie się zmieszczą. Nie każdy wszak dysponuje powierzchnią pozwalającą na rozmach aranżacyjny dlatego nawet przy mniejszej powierzchni jedynym meblem, na którym nie warto oszczędzać pod kątem gabarytów jest np. narożna kanapa.

Mebel, na którym odpoczywa się w wolnym czasie, ogląda telewizję, czyta książki czy siedzi podczas spotkań towarzyskich musi być wygodny, ale z racji na umiejscowienie go w salonie także wykonany modnie i estetycznie. Narożna kanapa ma tę przewagę nad tradycyjną wersalką, że przede wszystkim zmieści się na niej więcej osób, a dodatkowo spełnia jednocześnie dwie funkcje – wersalki i sofy. Duży narożnik jest tym meblem, który najczęściej jako pierwszy rzuca się w oczy, a że w niektórych sklepach, jak siblo.pl ta część wyposażenia salonu jest dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, tak więc dobór odpowiedniego modelu nie stanowi problemu.

W przypadku niedużego salonu narożniki wcale nie muszą go zagracać, ani przytłaczać innych mebli. Na rynku dostępne są różne rozmiary i fasony – mniej lub bardziej zabudowane. W mniejszych mieszkaniach praktycznym rozwiązaniem będzie zakup narożnika rozkładanego, mogącego spełniać funkcję codziennego miejsca do spania. W takim przypadku warto postawić na model posiadający skrzynię na pościel.

Dobrze dobrany narożnik to nieprzeciętna funkcjonalność, komfort i wygoda.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter