×

Cegła, beton, inspiracje geometryczne – najmodniejsze pomysły na kamień dekoracyjny w salonie

Cegła, beton, inspiracje geometryczne – najmodniejsze pomysły na kamień dekoracyjny w salonie

Dzięki przestrzennej strukturze, kamień dekoracyjny przykuwa uwagę – często staje się dominantą we wnętrzu, nie wymagając już żadnych innych ozdób. Dlatego w nowoczesnym, urządzonym z minimalistyczną powściągliwością salonie, wydaje się rozwiązaniem idealnym.

Zgodnie z najnowszymi trendami, kamień dekoracyjny nie musi już odzwierciedlać faktury naturalnej skały. Modne okładziny charakteryzują industrialne akcenty rodem ze starej fabryki oraz format geometryczny. Proste, równoległe linie porządkują przestrzeń, a zatem można pozwolić sobie na pełną swobodę w zakresie doboru koloru. W odróżnieniu od naturalnej skały, kamień dekoracyjny może występować w nieograniczonej skali barw – od popularnych szarości, po ciepłe beże, biel, ceglaną czerwień, a nawet czerń, mnożąc możliwości aranżacyjne: http://www.stonemaster.pl/salon

W modną estetykę industrialną wpisuje się faktura betonu, podkreślająca ascetyczny urok pomieszczenia – tak jak na tytułowej fotografii wykorzystującej kolekcję kamienia Concrete Stone Master. Wyrazista faktura, chłodna tonacja i prostokątny format wprowadzają surowy klimat, który możemy ocieplić fakturą drewna i tekstyliów. Warto jednak zauważyć, że zarówno poduszki, dywan, jak i zasłony są utrzymane w tej samej tonacji i bez zbędnych ornamentów – w tym wypadku prostota jest wskazana.

Loftową stylistykę najpełniej oddaje cegła – szczególnie ta o głębokim, ciepłym odcieniu i widocznych śladach wieloletniego użytkowania. Efekt idealnie naśladuje Loft Brick Amber Stone Master – okładzina tak lekka, że z powodzeniem można nią pokryć całe ściany (bez obawy, że będzie obciążeniem dla stropu). Charakteryzuje ją ciekawa kolorystyka – drobne, bursztynowe akcenty rozświetlają i ocieplają wnętrze. Wyrazista spoina i ponadczasowy format korespondują zarówno z nowoczesną, jak i klasyczną estetyką, a w zestawieniu z chłodną szarością pozwala stworzyć modną, a jednocześnie oryginalna aranżację.

Zwolenników klasycznej kolorystyki i komfortu skusić może pomysł unowocześnienia pomieszczenia poprzez zastosowanie okładziny z przestrzennym wzorem geometrycznym – jak Sahara Stone Master. Format równych sześcianów wprowadza do salonu atmosferę harmonii, a ciepły, jasny beż idealnie komponuje się z głębokim odcieniem drewnianych mebli, podkreślając przytulną, domową atmosferę. Oryginalna linia fotela i umiar w zastosowaniu dodatków dopełnią wizerunek najbardziej reprezentacyjnego pomieszczenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.