×

Czy łazienka (nie) potrzebuje dywanu?

Czy łazienka (nie) potrzebuje dywanu?


Dywany w łazience? Do niedawna było to jeszcze nie do pomyślenia.
Tymczasem, okazuje się, że jest to jeden z modniejszych trendów w ostatnim czasie. Oczywiście, żeby dywan w łazience dobrze się prezentował, należy go skrupulatnie dobrać.

Poniżej znajduje się więc kilka wskazówek odnośnie tego, jakie dywany mogą znajdować się w łazienkach.

Praktyczne wskazówki

Decydując się na dywan w łazience trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę rozmiary takiej łazienki. Jeżeli łazienka jest mała, to lepiej, żeby znajdował się tam dywan nieduży, z kolei w łazienkach większych można sobie pozwolić na dywany nieco większych wymiarów. Warto pamiętać, że łazienka jest pomieszczeniem użytkowym, a więc wybór dywanu powinien być praktyczny. Duże, włochate dywany Shaggy, czy ekskluzywne dywany Astoria lepiej zostawić do salonu.
Natomiast, w łazience warto umieścić minimalistyczny, skromny dywan.
Taki, który podkreśli charakter danego miejsca. Większość osób decyduje się na to, żeby w łazience mieć tradycyjne dywaniki łazienkowe lub niewielkie chodniki. Aczkolwiek, powstają już specjalne kolekcje dywanów, przeznaczonych typowo do łazienek. W ofertach znanych producentów można znaleźć nawet specjalnie zaprojektowane dywany z podgrzewaniem. Na pewno zaś dywany należy umieszczać tam, gdzie podłogi są ceramiczne lub wykonane z kamienia. Wtedy ociepli się nie tylko wnętrze łazienki, ale i można będzie zapewnić ciepło dla bosych stóp. W dużych i wysokich pomieszczeniach dywan w łazience poprawia akustykę, o czym również należy pamiętać.

O czym trzeba pamiętać wybierając dywany do łazienki?

Jeżeli zdecydujemy się umieścić dywan w łazience to musimy pamiętać o tym,
że o ile sam wzór nie jest ważny, to już materiał z jakiego dywan został zrobiony ma niemałe znaczenie. Czasy tak zwanych „surowych” łazienek minęły,
w związku z czym warto wiedzieć, jak dopasować dywan. Otóż, dywan taki od spodu powinien być wyłożony gumą, wówczas nie będzie ślizgać się po podłożu.
Jeżeli mamy dużą łazienkę, to możemy sobie pozwolić na to, aby dywan ułożyć
w różnych miejscach. Kiedy ustawimy go w centralnym miejscu to będzie na siebie zwracać uwagę. Praktycznie zaś będzie ułożyć dywan przy wannie.
A jeśli nasz dywan rzeczywiście jest ciekawy i ma interesującą kolorystykę, to dobrze będzie go w jakiś sposób wyróżnić. Dobrze będzie wybrać dywan pod stylizację całej łazienki i kiedy jest ona zainspirowana orientem to możemy zdecydować się na dywan perski, a kiedy wnętrza są nowoczesne to świetnie sprawdzą się graficzne wzory.
W przypadku, gdy łazienka urządzona jest tradycyjnie, sprawdzi się dywan
w mocnym kolorze, ożywiający całe wnętrze.

Do niedawna dywany w łazience nie były czymś standardowo wybieranym,
jednak w tej chwili wiele się pod tym względem zmieniło w aranżacji wnętrz.
Dlatego też okazuje się, że w łazience dywan mimo, że nie jest niezbędny to na pewno nie będzie w niczym przeszkadzać. O tym powinni pamiętać zwłaszcza właściciele większych łazienek, którzy mają w nich sporo przestrzeni do zagospodarowania.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.