×

Czy warto zainwestować w zmywarkę do naczyń?

Czy warto zainwestować w zmywarkę do naczyń?

zmywarkaDla jednych zmywarka to znak luksusu, dla innych – rozwiązanie dla leniwych. Coraz częściej jednak sprzęt ten jest kojarzony z oszczędnością: zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jeszcze do niedawna urządzenia te pojawiały się głównie w restauracjach oraz w zakładach żywienia zbiorowego.

Dziś zmywarki stają się coraz bardziej popularne i można spotkać je w wielu prywatnych domach. Usprawniają pracę w kuchni, pozwalają zaoszczędzić wodę, i choć mają sporą grupę zagorzałych przeciwników, można je kupić w każdym sklepie z AGD ceny zmywarek są zróżnicowane, przez co stają się one sprzętem dostępnym praktycznie dla każdego.

Czy warto zainwestować w zmywarkę?

Przeciwnicy takich urządzeń głoszą, że zmywarki to sprzęt zużywający ogromne ilości wody i prądu, który nie jest w stanie dokładnie oczyścić naczyń. W rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej.

zmywarkaDzięki zmywarce oszczędza się znaczne ilości wody (około 50%), co już jest dużą zaletą jakiego urządzenia. Dzięki wysokiej temperaturze wody oraz wykorzystaniu specjalnych środków myjących naczynia są zaś znacznie czyściejsze niż w przypadku mycia ręcznego.

Wysoka temperatura (około 60 – 70 stopni) pozwala skuteczniej walczyć z bakteriami. Trzy podstawowe środki czyszczące, które pojawiają się w każdej zmywarce, pozwalają zaś zadbać o wszelkie aspekty związane z czystością i wyglądem naczyń.

Detergenty skutecznie usuwają zanieczyszczenia, zaś sól zmiękcza wodę i pozwala na bardziej efektywne mycie. Nabłyszczacze zaś sprawiają, że wyjęte ze zmywarki garnki i talerze są nie tylko czyste, ale mają piękny, miły dla oka połysk.

Jak dopasować taki sprzęt do swej kuchni?

Wbrew pozorom dopasowanie zmywarki do swej kuchni nie jest zbyt wielkim problemem. Asortyment tych urządzeń jest już na tyle szeroki, że można je dostosować praktycznie do każdego wnętrza. Małe,duże, wąskie lub szerokie – zróżnicowane wymiary tego sprzętu sprawiają, że nawet w niewielkiej kuchni znajdzie się na niego miejsce.

Można też wybrać albo zmywarkę wolnostojącą,

albo model przeznaczony do zabudowy.

Zmywarki wolnostojące dobrze sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach. Tam, gdzie dominuje styl klasyczny lub retro lepiej zaś sprawdzają się modele przeznaczone do zabudowy, który można sprytnie wkomponować w tradycyjne meble kuchenne.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

meblik

Pewnie, że warto!:)
Jak się ma dużą rodzinę, to taka zmywarka może być wręcz ratunkiem dla osoby, która w domu zajmuje się zmywaniem. Zamiast godziny stania przy garach i mycia – jeden przycisk i włączone.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.