×

Pokój dla niemowlaka

Pokój dla niemowlaka

 Rodzice, którzy stają przed koniecznością urządzenia pokoju dla swojej pociechy zwykle mają z tym spory problem. Zwykle szukają więc pomocy w sieci i w magazynach wnętrzarskich. O ile w przypadku pokoi dla starszych dzieci rzeczywiście można znaleźć tam wartościowe porady, o tyle w przypadku pokoików dla niemowląt sprawa okazuje się zwykle znacznie trudniejsza.

Przy urządzaniu pokoju dla takich małych dzieci należy kierować się nie tylko estetyką, ale i funkcjonalnością. Co więcej, przez kilkanaście pierwszych miesięcy życia dziecka pokój ten będzie użytkowany nie tylko przez dziecko, ale i przez jego rodziców, w związku z czym powinien być przystosowany również do ich potrzeb. Co to oznacza w praktyce?

Przede wszystkim odpowiedni dobór mebli. W dziecięcym pokoiku powinno znaleźć się łóżeczko dla malucha, ale także kanapa, czy duży fotel, na którym w razie potrzeby będzie mógł zdrzemnąć się rodzic. Niezbędne są też szafki, w których można przechowywać rzeczy dziecka. Ze względu na wygodę rodziców, jeśli wielkość pokoju na to pozwala, dobrze jest umieścić w nim również przewijak.

Dziecięcy pokoik musi być także bezpieczny. Podłogę najlepiej jest wyłożyć miękką wykładziną, która zamortyzuje upadki. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu uchwytów szuflad i gniazdek elektrycznych. Im starsze dziecko, tym bardziej zaawansowane powinny być te zabezpieczenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.