×

Dlaczego warto mieć szklarnię

Dlaczego warto mieć szklarnię

szklarnieWłasny ogród staje się w dzisiejszych czasach nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale wręcz jedyną możliwością jedzenia zdrowych warzyw i owoców.

Żywność oferowana w większości punktów handlowych jest naszpikowana dziesiątkami dodatków chemicznych mających nie najlepszy wpływ na nasze zdrowie. Dlatego wszyscy ci, którzy mają możliwość uprawiania własnych warzyw i owoców powinni robić wszystko, by sezon takich upraw maksymalnie wydłużyć.

Standardem jest, że sezon ogrodniczy na działkach czy w przydomowych ogródkach zaczyna się wiosną, a kończy jesienią. Jasnym jest także nasze pragnienie jak najszybszego nabycia nowalijek, które po długich zimowych miesiącach pojawiają się w sprzedaży często już pod koniec kwietnia. Niestety warzywa kupowane w tym okresie poza wyglądem, smakowo znacznie różnią się od tych uprawianych metodą tradycyjną, które w tym okresie dopiero są nasadzane. Dlatego posiadając własny kawałek ziemi warto rozważyć zakup szklarni.

Powszechne kiedyś szklarnie spotykane i na wsiach i pod miastami z czasem zaczęły znikać z polskiego krajobrazu. Ogromny wybór warzyw i owoców w sieciach handlowych i to o różnych porach roku zniechęcił wielu do własnych upraw. Po latach zachłyśnięcia dostępnością pięknie wyglądających nowalijek zaczęliśmy dostrzegać ich wady, a przede wszystkim minimalną ilość witamin w nich zawartych.

Szklarnie powoli wracają do łask, a świeże pomidory czy rzodkiewka w maju, z własnej szklarni to nie tylko 100% witamin, prawdziwy smak, to również spore oszczędności – warzywa w sklepach w tym czasie są zwyczajnie drogie.

Dostępność szklarni jest obecnie bardzo duża, można wybrać z wielu rozmiarów oraz z różnych materiałów, dopasowując ją do konkretnych potrzeb. Agrosklep prowadzi sprzedaż internetową wielu modeli szklarni ogrodowych. Są tu i takie z ozdobnymi dachami, wolnostojące lub przyścienne – dla tych z ograniczoną powierzchnią działki. Można też zamówić szklarnię z podwyższonymi ścianami bocznymi co pozwoli dodatkowo na wygospodarowanie w niej np. kącika wypoczynkowego. Zamawiając szklarnię w Agrosklepie możemy także dobrać wszystkie pozostałe rzeczy niezbędne do rozpoczęcia upraw – nasiona, sadzonki, a także narzędzia ogrodnicze.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.