×

Dlaczego warto przejść na oświetlenie ledowe?

Dlaczego warto przejść na oświetlenie ledowe?

zarowka-ledObecnie w sklepach oferujących artykuły oświetleniowe dostępne są nie tylko zwykłe żarówki żarowe, świetlówki kompaktowe oraz żarówki halogenowe – oprócz nich na ich półkach można także zobaczyć żarówki LED, a także innego rodzaju artykuły ledowe, na przykład taśmy, panele, profile czy nawet całe lampy wykorzystujące tego rodzaju technologię. Chociaż są dość kosztowne, to jednak cieszą się dużym powodzeniem. Dlaczego kupujemy je coraz częściej i czy przejście na nie będzie opłacalne?

Diody LED, które stosowane są w pełnej gamie ledowych artykułów oświetleniowych, wyróżniają się wieloma zaletami. Przede wszystkim są energooszczędne – pobierają do 80-90% mniej energii od tradycyjnych żarówek, a także są bardziej wydajne od świetlówek i halogenów, co powoduje, że dzięki nim można zmniejszyć swoje rachunki za energię. Również na uwagę zasługuje wydłużona żywotność artykułów ledowych, ponieważ potrafią one świecić nawet do 50 000 godzin, co daje czas pracy rzędu około 5 lat przy ich standardowym użytkowaniu. To jeszcze nie wszystko – ledy są ekologiczne, szybko się włączają, nie emitują dużej ilości ciepła, są dostępne w wielu kolorach i barwach światła i mają praktycznie nieograniczone możliwości zastosowania.

Obecnie oświetlenie led jest oferowane w wielu różnych wariantach. To nie tylko żarówki, które mają diody LED i standardowe gwinty, co powoduje, że można stosować je zamiast zwykłych żarówek, ale również pełna gama innych wariantów. Dużym powodzeniem cieszą się samoprzylepne taśmy LED, które mogą być stosowane do podświetlania mebli, sprzętów, sufitów podwieszanych, ścian oraz podłóg. Można także kupić lampy LED w fantazyjnych wzorach – ze względu na niewielkie rozmiary diod można stworzyć z nich wyjątkowe kompozycje. Dostępne są oczka LED, które można montować w sufitach i meblach, oświetlenie ogrodowe, a nawet meble LED, w których montuje się diody.

Czy opłaca się zakupić oświetlenie LED? Zasadniczo jest ono dość drogie w porównaniu z innymi źródłami światła, ale trzeba wziąć pod uwagę żywotność i energooszczędność artykułów ledowych. Inwestycja może zwrócić się już po około 1-2 latach, a dobre oświetlenie LED posłuży jeszcze przez kolejnych kilka lat, dając jeszcze większe oszczędności. To powoduje, że to atrakcyjna alternatywa dla zwykłych żarówek, halogenów, a nawet energooszczędnych świetlówek kompaktowych.

Artykuły ledowe można kupić obecnie w wielu sklepach – zarówno w marketach, jak i w specjalistycznych sklepach, które skupiają się tylko na oświetleniu typu LED. To właśnie w nich wybór jest najszerszy, co powoduje, że bez problemu można kupić w nich produkty w atrakcyjnych cenach dopasowane indywidualnie do swoich potrzeb, a do nich ponadto akcesoria do montażu.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.