×

Domy z drewna – jak urządzić unikalne wnętrze?

Domy z drewna – jak urządzić unikalne wnętrze?

domy z drewnaDomy z drewna i rosnąca ich popularność bez wątpienia związana jest z jednym – to rozwiązanie i budownictwo wybitnie ekologiczne. A to co ekologiczne obecnie jest w modzie, kto nie chciałby mieszkać blisko natury? Podpowiadamy jak urządzić wnętrze w domu drewnianym.

Dlaczego coraz częściej buduje się z drewna?

Przyczyn jest kilka, ale do każdego elementu podejdziemy po kolei:

  • Obecnie nie buduje się domów na wiele pokoleń, ponieważ dzieci nie koniecznie będą mieszkać tu gdzie rodzice i najczęściej z przyczyn zarobkowych przeprowadzają się do miast.
  • Dużo szybszy czas budowy, gdyż domy z drewna do stanu pod klucz można wznieść w przeciągu kilku miesięcy.
  • Obecnie panuje trend wśród osób starszych, które przeprowadzają się na wieś.
  • Budownictwo z drewna jest tańsze i szybsze niż budowa domu murowanego.
  • Domy z drewna są ekologiczne i w zdecydowanej większości powstają z naturalnych surowców.

Jak urządzić wnętrza domu z drewna?

Już sam fakt budowy domu z drewna może implikować styl aranżacji wnętrz, jednak nie jest to ostateczność. Tak naprawdę wnętrze domu można urządzić w dowolny sposób, lecz należy mieć na uwadze, że domy z drewna (z bali czy szkieletowe) to przede wszystkim wykorzystanie naturalnych budulców, dlatego warto wybrać styl, który utrzyma całość w bliskim sąsiedztwie natury.

Wnętrza rustykalne bardzo często spotyka się w regionach i miejscowościach turystycznych oraz rekreacyjnych. W takich wnętrzach liczy się bliski kontakt z naturą poprzez wykorzystanie drewna, naturalnego surowca. Króluje również kamień, ale w dużo mniejszym stopniu. Ten styl bardzo dobrze sprawdzi się we wszelkiego rodzaju karczmach, domach letniskowych i wczasowych, trudno jednak zastosować go w swoim domu.

Dlatego warto łączyć style, a nie trzymać się szablonowo jednego rozwiązania. Naprawdę niezwykle korzystnie prezentować się będą domy, gdzie skorzystamy z drewna i zachowamy jego folkowy charakter oraz dołączymy do tego elementy nowoczesne.

Na podłogach warto zachować drewno i jego naturalny kolor, który pozwolą zachować odpowiednie lakiery. Wyeksponują one walory i klasyczny, ale niezwykle elegancki wygląd podłogi. Na ścianach możemy wybrać dwa warianty – naturalne bale, lub tynk imitujący lepiankę. Zalecamy zastosować jedno i drugie, ponieważ będzie to prezentować się nietuzinkowo, klimatycznie. Te same cechy posiadać będą belki stropowe, które również można zostawić odsłonięte i nie pokrywać tynkiem. Dodatkowo zalecamy pomalować je odpowiednim kolorem lakieru (ciemnym), co sprawi że całe pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru.

Jeśli idzie meble, to w stylu rustykalnym dominują ciężkie i oddające ducha czasu. Zalecamy jednak zaryzykowanie z czymś współczesnym, gwarantujemy, że nikt się nie zawiedzie.

Domy z drewna – ekologicznie i na różne sposoby

Okazuje się, że budowa domu z drewna nie determinuje tylko jednego sposobu aranżacji wnętrz. Tak naprawdę w zależności od potrzeb producenci domów mogą zaproponować różne sposoby ich wykończenia. Wybór odpowiedniego zależy od nas samych. Więcej o domach z drewna przeczytasz na stronie producenta www.tomdrew.net

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.