×

Elegancko i przytulnie czyli kilka słów o urządzaniu sypialni

Elegancko i przytulnie czyli kilka słów o urządzaniu sypialni

sypillniaSypialnia jest miejscem, które każdemu z nas kojarzy się bardzo dobrze. Wypoczynek jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Kluczową rolę w tej kwestii odgrywa pomieszczenie, w którym śpimy.

Jak powszechnie wiadomo, duże i wygodne łóżko jest podstawą w każdej sypialni. Stanowi ono gwarancję naszego wypoczynku. Warto więc wybrać takie, które będzie nie tylko wygodne, ale również dekoracyjne i praktyczne. Na chwile obecną mamy naprawdę bardzo duże pole wyboru jeśli chodzi o tworzywo, z jakiego ma być wykonane. Najczęściej jest to lite drewno bądź drewnopodobna płyta meblowa, wykończona laminatem, okleiną bądź lakierem.

Mamy w ostatnim czasie także dostęp do mebli wykonanych z metalu i naturalnych plecionek, takich jak rattan czy tez wiklina. Bardzo efektownym i modnym rozwiązaniem jest wykończenie tkaninami. W taki sposób wykonane łóżka są duże, a możliwości wyboru wręcz ogromne, gdyż szerokość pojedynczego łóżka waha się w granicach 90-100 cm, a podwójnego, tzw. małżeńskiego łoża od 140 do nawet 200 cm. Jeżeli chodzi o długość, najczęściej jest to 200 cm, czyli standardowo.

Najpopularniejsze łóżka podwójne to takie, które mają minimum 160 cm szerokości. Gwarantuje nam to wygodę i komfort snu, gdyż 140 cm to jednak jak na dwie osoby trochę za mało, a przecież ważne jest, abyśmy zarówno my jak też nasz partner, budzili się każdego ranka rześcy i wypoczęci. Warto jednak pamiętać, że jeśli wybierzemy mebel o bardzo niestandardowych wymiarach, będzie nam również trudniej dopasować odpowiedni i wygodny materac.

I to jest chyba właśnie element, którym każdy z nas jest najbardziej zainteresowany. Mamy naprawdę bardzo szeroka gamę wyboru, a co za tym idzie, od jakości materaca zależy naprawdę dużo. Jeśli chcemy dobrać odpowiedni, musimy zastanowić się przede wszystkim nad tym, w jakiej pozycji śpimy czy też wagi. Często lepiej sprawdzają się 2 materace w wielkim łożu małżeńskim, zamiast jednego. Dzieje się tak dlatego, że każdy z nas ma swoje własne przyzwyczajenia i upodobania. W takiej sytuacji najważniejsze jest to, żeby miały one jednakową grubość.

Na rynku obecnie mamy dostęp do materaców rehabilitacyjnych, piankowych, lateksowych, sprężynowych itp. Nie warto spieszyć się z zakupem. Najlepszym rozwiązaniem jest praktyka. Trzeba poleżeć na każdym z materacy przez 5 minut. Jeżeli będziemy się czuć rozluźnieni i odprężeni, oznacza to, że jest on dobrze dopasowany do naszego ciała, spełni więc swoją funkcję. Dobór właściwego materaca jest najważniejszym punktem urządzania sypialni. Oczywiście powinien być jak najwyższej jakości. Tego typu rozwiązania proponuje firma 33meble.pl, gdzie znajdziemy takie marki jak meble vox, czy też vinotti.

Ważne jest również ustawienie łóżka. Najbardziej praktycznie jest przysunąć wezgłowie łóżka możliwie jak najbliżej ściany. Całość powinna dawać nam bezpośrednie i bezpieczne dojście. Między krawędzią, a ścianą powinno być minimum 60 cm odległości.

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie szafek nocnych zarówno z jednej, jak i z drugiej strony łoża. Meble tego typu są niezwykle przydatne. Mamy chociażby miejsce na to, aby postawić lampkę, budzik, położyć telefon czy też książkę, o ile lubimy czytać w łóżku.

Duża, przestronna szafa jest również jednym z najważniejszych elementów sypialni. Tutaj również przy doborze powinniśmy się kierować tym, gdzie ją postawimy. Wielkość jest zależna oczywiście od możliwości przestrzennych pomieszczenia.

Jeśli chodzi o styl, wszystko zależne od naszych upodobań oraz od tego, jak wygląda wnętrze pomieszczenia. Najważniejszą kwestią jest jednak komfort i wygoda. Szeroką gamę usług związanych z doborem właściwych mebli do naszej sypialni oferuje firma 33meble.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.