×

Funkcjonalność ma znaczenie

Funkcjonalność ma znaczenie

kuchnia22Kuchnia jest sercem całego domu, kojarzącym się z ciepłem i rodzinną atmosferą. To w niej przyrządzamy posiłki i spotykamy się z najbliższymi. Która z kobiet nie myślała choć raz o wymianie starych mebli na nowe, aby dzięki elementom wyposażenia kuchnia stała się  miejscem przytulnym i funkcjonalnym. Jednak czym tak naprawdę jest ta funkcjonalność? Przede wszystkim naszą wygodą. W praktycznie urządzonym pomieszczeniu wszystkie potrzebne nam produkty i przybory kuchenne mają swoje miejsce. W każdej chwili możemy ich łatwo użyć i odstawić z powrotem. Nie mamy także trudności ze swobodnym przemieszczaniem się oraz otwieraniem szafek i szuflad. Wszystko jest intuicyjnie zaprojektowane.

Funkcjonalność w kuchni to duży problem osób mieszkających w blokach, gdzie adaptacja niewielkich pomieszczeń, potrafi być nie lada wyzwaniem. Kobiety często wtedy narzekają, że nie mają możliwości wygodnego ustawienia przypraw, ułożenia sztućców, czy umieszczenia garnków i patelni w łatwo dostępny dla nich sposób. Na rynku znajdziemy wielu producentów mebli kuchennych, którzy oferują nowoczesne rozwiązania, ułatwiające codzienne korzystanie z kuchni. Jeśli już zdecydujemy się na zmianę jej wyposażenia, szczególną uwagę zwróćmy na odpowiednie akcesoria do szafek i szuflad.

Ciche domykanie

Istotnym elementem każdej szafki są odpowiednio dobrane zawiasy. Dzięki nim drzwi właściwie się domykają i utrzymywane są na wcześniej wyregulowanej pozycji. Jeśli nie chcemy żeby zamykały się z hukiem, wybierzmy zawiasy z cichym domykaniem. Wystarczy lekkie popchnięcie, a zamkną się równomiernie i bezgłośnie, co podniesie komfort codziennego korzystania z kuchni. Podobne rozwiązanie można zastosować w szufladach za pomocą specjalnych prowadnic, które gwarantują skuteczne wyhamowanie i ciche zamknięcie szuflady, niezależnie od jej obciążenia.

Funkcjonalna czyli jaka?

Bardzo ważną rolę w meblach kuchennych pełnią szuflady. Właściwie zastosowane, mogą bowiem diametralnie poprawić jakość codziennego korzystania z nich. Jednak w większości kuchni nadal spotyka się te tradycyjne, jednokomorowe. Jeśli naprawdę zależy nam na praktycznych rozwiązaniach, weźmy pod uwagę niestandardowe wyposażenie szuflad. Mogą to być specjalne organizery, tace na sztućce, wkłady z pojemnikami, czy maty zapobiegające przesuwaniu się przedmiotów. Możliwości jest wiele. Tym sposobem szuflady staną się nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale optymalnie zagospodarujemy ich przestrzeń. Projektując kuchnię warto także zwrócić uwagę na głębokość szuflad, gdyż mogą one pełnić rolę spiżarni bądź idealnie sprawdzą się w przechowywaniu przypraw. Zakup mebli kuchennych nie jest tanią sprawą, a przedstawione rozwiązania są droższe od zwykłych półek kuchennych w zabudowie meblowej. Zanim więc podejmiemy ostateczną decyzję, przeanalizujemy dokładnie jakich rozwiązań oczekujemy i jakie akcesoria meblowe mogą sprawdzić się w naszej kuchni.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Paulina

I to jakie znaczenie. Kuchnia musi być praktyczna. Ja muszę się w swojej kuchni czuć dobrze, mieć wszystko pod ręką. Funkcjonalność wkroczyła do mojej kuchni zaraz po zakupie nowych mebli kuchennych, a nawet ciut wcześniej na etapie tworzenia projektu. Tak wszystko strategicznie rozmieściłam przy pomocy pana z Wojtmar. Wysłuchał mnie, poznał moje potrzeby, i wykonał projekt mebli kuchennych, które sprawdzają się w mojej kuchni.

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.