×

Idealny wygląd jadalni w Twoim domu

Idealny wygląd jadalni w Twoim domu

krzeslaCzęsto powtarzaną sentencją jest ta, która mówi że życie rodziny toczy się w kuchni. W obecnych czasach jednak migrujemy wraz z bliskimi. Teraz większość czasu spędzamy w jadalni. Nasze obowiązki skracają nam możliwość przygotowywania posiłków, ale wciąż chcemy je jeść z rodziną, siedząc na krzesłach tuż przy stole, rozmawiając na ważne tematy. Dlatego warto wyposażyć się w odpowiednią i przytulną jadalnie.

Dekoratorzy wnętrz, od dłuższego czasu, przywiązują większą wagę w umeblowaniu pomieszczeń w których jemy. Starają się stworzyć rodzinną atmosferę, dzięki specjalnym dodatkom, takimi jak zasłony w pastelowych kolorach, obrusy w delikatnych barwach, świeczki zapachowe oraz dekoracje w łagodnych kształtach. Ponadto umeblowanie jadalni jest często z jasnego drewna, by utrzymywać ciepłotę pomieszczenia i jego przytulność.

Dobór mebli

Niewskazane jest wykorzystywanie materiałów takich jak szkło czy metal, gdyż prowokują one niezbyt swojską atmosferę. Ważne są również krzesła w jadalni. Muszą być one wygodne, a jednocześnie niezbyt rozwarte. Mamy przecież siedzieć i jeść, a nie leżeć. Stół powinien być dość duży, gdyż nie ukrywając, przyda się on na większych imprezach rodzinnych, takich jak imieniny czy wigilia bożego narodzenia. Musi pomieścić wiele potraw i przede wszystkim, ma mieć dobrą wysokość w porównaniu do krzeseł. Nikt przecież nie chce mieć zupy tuż przy nosie, ani też nie chce się po nią schylać do ziemi. Ważne jest również to, by nie mylić stolików kawowych ze stołami jadalnianymi, gdyż te pierwsze są zdecydowanie za niskie. Dopiero po dobraniu stołu należy wyposażyć się w resztę, ponieważ najtrudniej znaleźć taki, który będzie nam odpowiadał. Krzesła do jadalni muszą mieć proste oparcie, ewentualnie półkoliste dla wygody pleców. Wszelakie leżanki, pufy czy fotele nie wchodzą w grę. Teraz ceni się najbardziej prostotę mebli, gdyż po ich zakupie możemy je udekorować poszewkami czy specjalnymi poduszkami. Dobór akcesoriów tego typu, powinien być bezpośrednio związany z resztą dodatków, takich jak np. zasłony, gdyż niezbyt dobrze będą wyglądać siedziska w groszki przy zasłonach w paski. Ponadto warto inwestować w krzesła drewniane, ponieważ są bardziej eleganckie od tych plastikowych.

Rozmieszczenie mebli

Jeżeli mamy możliwość zagospodarowania dużej przestrzeni, nie żałujmy jej na jadalnie. Bardzo dużym dyskomfortem jest siedzenie tuż przy ścianie, lub postawienie stołu przy jednej z nich. Warto poświęcić miejsce na środku jadalni tak, by każdy mógł swobodnie zająć swoje krzesło czy z niego zejść.

Jeżeli w dalszym ciągu nie wiesz(lub może już wiesz), jakie krzesła chciałbyś umieścić w swojej jadalni, sprawdź koniecznie czy znajdziesz to na tej stronie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

1 comment

Projektowanie wnętrz

Bardzo przydatny wpis 🙂 Warto pamiętać, żeby jadalnia powinna była przestronna i kolorystycznie przejrzysta, dobrym wyborem są jasne barwy, np. biały lub beżowy do których można dobrać mnóstwo dodatków .

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.