×

Garderoba poza garderobą

Garderoba poza garderobą

Coraz modniejszym przechowywaniem rzeczy staje się ich eksponowanie na zewnątrz naszej garderoby, która dawniej służyła tylko i wyłącznie do tego. Dziś mowa o zdobnym charakterze i roli codziennych ubrań, które nie zostają zamykane w ciemnej szafie, tylko wręcz przeciwnie – upiększą wystój naszych wnętrz. Podamy Wam kilka innowacyjnych pomysłów na przechowywanie ubrań, które pozwolą Wam zainspirować się i stworzyć nowe miejsce na odzież w swoim pokoju. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Kolaska

W wielu magazynach wnętrzarskich, jak i młodzieżowych coraz częściej na egzemplarzach pojawia się postać kolaski z przewieszonymi na niej rzeczami. Jest to jeden z mebli, który często możemy zauważyć w sklepach z odzieżą, jednak jej prosta forma oraz kształt uwiódł wiele osób. Kolaska to prosty mebel, nie posiadający żadnych ozdób oraz zdobień. Jak to się stało zatem, że tak często jest stawiana w pokojach, na której wisi większość naszych ubrań? Po pierwsze to mebel, który w bardzo szybki i łatwy sposób możemy schować i poskładać na mniejsze części. Sprzyja to z pewnością wszystkim małym pomieszczeniom, gdzie wstawienie średniej wielkości kolaski to nieduży wyczyn. Główną istotą w używaniu kolaski, jako miejsce na przechowywanie rzeczy jest to, że wszystkie powieszonej na niej ubrania są widoczne gołym okiem. To między innymi ułatwia nam wybór codziennych stylizacji, gdy wstajemy rano i nie wiemy w co się ubrać. Poza tym w dość subtelny sposób możemy pochwalić się wyjątkową kolekcją ubrań, gdy jakiś gość odwiedzi nasz pokój, czy sypialnie.

Haczyki na ścianie

Innym pomysłowym eksponowaniem ubraniami może być ich wieszanie na samoprzylepne haczyki, które umieścimy na powierzchni ścian. Świetnie wyglądają w ten sposób rozwieszone akcesoria typu torebki, biżuteria czy szale w kratę – modny dodatek i wiele innych. Przemyślane rozmieszczenie haczyków na ścianie pozwoli stworzyć ciekawą kombinację oraz wzór, który zainteresuje wszystkie osoby goszczące w pokoju. Poza tym, jak w przypadku kolaski możemy pochwalić się swoimi ulubionymi ubraniami oraz dodatkami, które staną się widoczne na pierwszy rzut oka. Poza tym powieszone rzeczy na wieszakach umocowanych do ścian nie będą wygniecione oraz pozgniatane, jak w przypadku ich konserwowania w szafach, układając w tak zwaną ,,kostkę’’. Dodatkowo taki pomysł na prezentację ubrań, pozwoli na szybką decyzję ich wyboru do stylizacji ubieranych na co dzień. Często tak zaprojektowane pokoje możemy zauważyć w pomieszczeniach nastolatków oraz blogerek modowych.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.