×

Grafika na ścianę – jak dodać sypialni nastrojowego klimatu?

Grafika na ścianę – jak dodać sypialni nastrojowego klimatu?

Zazwyczaj, gdy domowa sypialnia jest już wyposażona w jej podstawowe atrybuty takie jak łóżko, szafki, stolik, lampka nocna czy szafa na odzież, zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak ozdobić to wnętrze, by nadać mu nastrojowego klimatu, albo romantycznie rzecz biorąc… sprawić, by sypialnia miała „duszę”. Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jaki w kierunku ozdobienia sypialni podejmuje większość z nas, jest oczywiście wybór odpowiednich dekoracji. I tu przydatne mogą być nie tylko sklepy internetowe, które swoimi produktami mogą podsunąć nam wiele pomysłów, ale i blogi wnętrzarskie , których właściciele są często skarbnicą aranżacyjnych inspiracji.

Sam zakup odpowiednich dekoracji jest stosunkowo prosty: wystarczy zdecydować jakie bibeloty będą odpowiadały sypialnianemu wnętrzu, upewnić się czy nam się na 100% podobają, a następnie kupić. I już.

Zdecydowanie więcej problemów jeśli chodzi o wybór nastręczają natomiast grafiki, jakie zwykle umieszczamy na ścianach. Modne fototapety są dzisiaj dostępne w tak dużej ilości wzorów, że niezwykle ciężko jest zdecydować się na coś konkretnego.

Wśród motywów na fototapety do sypialni królują zarówno wzory delikatne, pastelowe, niosące za sobą uspokajający przekaz, przy którym przyjemnie się zasypia, jak i grafiki inspirowane kolorami mocno energetycznymi, pełnymi barw, życia, a czasem – wręcz pożądania. Tutaj decyzja o tym jaką fototapetę wybrać zależy już wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji, przy czym warto pamiętać, że taki zakup najlepiej jest uzgodnić z partnerem.

Fototapeta, która zawiśnie na wspólnej ścianie, we wspólnej sypialni nie powinna być wyborem wyłącznie jednej osoby (chyba, że sytuacja dotyczy singla).

Zbyt energetyczna fototapeta może sprawić, że druga osoba będzie mieć kłopot z zaśnięciem, z kolei zbyt stonowana – wręcz odwrotnie, może nudzić i męczyć monotonią.

Żeby sypialnia miała duszę – wszystkie większe elementy dekoracyjne, jak choćby wspominane grafiki na ścianę powinny być wybierane we dwoje.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.