×

Jak ułatwić sobie prace domowe i przydomowe?

Jak ułatwić sobie prace domowe i przydomowe?

Porządki domowe stanowią często nie lada wyzwanie, szczególnie dla osób mieszkających w domach jednorodzinnych. Bardzo częstym problemem dla mieszkańców domów jest niewątpliwie mycie okien, oczywiście nie wszystkich, ale tych położonych wysoko.

pracedomoweSkąd ten problem? Wynika on z umiejscowienia niektórych okien. Okna na poddaszu są zazwyczaj w zasięgu naszych rąk, kłopot stanowi jednak umieszczenie okna nad klatką schodową. W takiej sytuacji okno zaczyna być utożsamiane jedynie ze źródłem światła, tracąc jednocześnie na swojej funkcjonalności, jak na przykład zapewnienie nam świeżego powietrza w domu. Dzieje się tak, ponieważ otwarcie okna, z racji na jego zbyt wysokie położenie, jest niemożliwe. Jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji stanowi dla nas drabina.

Skąd jednak wiedzieć jaką drabinę wybrać? Weźmy pod uwagę, że szerokość klatek schodowych nie jest zazwyczaj zbyt duża. Zostaje zatem ograniczone użycie zwykłej drabiny, która zapewne każdy w domu posiada. Rozwiązaniem naszych problemów może okazać się drabina aluminiowa teleskopowa. Dzięki teleskopowemu rozsuwaniu zewnętrznych części drabiny szczebel po szczeblu, można korzystać z niej w bezpieczny sposób na schodach, jak również w innych nietypowych miejscach.

Przykładem takiej drabiny jest przegubowa, teleskopowa drabina aluminiowa TeleMatic. Kolejnym problemem, z jakim z pewnością spotkało się większość osób, jest przechowywanie przedmiotów o dużych gabarytach. W przypadku tej drabiny aluminiowej, nie będziemy mieli najmniejszego problemu z jej przechowywaniem. Zmieści się wszędzie, właśnie ze względu na to, iż można ją złożyć do naprawdę małych rozmiarów.

Jej zastosowanie nie kończy się jednak do mycia okien, możemy używać jej również na zewnątrz, zarówno na schodach jak i innych podłożach, na przykład podczas wymiany halogenów oświetlających nasz dom. Możliwe staje się to dzięki antypoślizgowym stopkom, które zapewniają nam bezpieczeństwo. Model TeleMatic jest wielofunkcyjny – możemy użyć naszej drabiny, jako drabiny wolnostojącej, drabiny przystawnej lub jako osobne dwustronne drabiny wolnostojące. Mamy zatem, ogromny wachlarz możliwości i zastosowań. TeleMatic to, można powiedzieć, wiele drabin w jednej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.