×

Jak właściwie dobrać niszczarkę?

Jak właściwie dobrać niszczarkę?

niszczarka-biurowaPraktycznie w każdej firmie czy domowym gabinecie niezbędne jest od czasu do czasu zniszczenie dokumentów. Zazwyczaj zawierają one w sobie tzw. dane wrażliwe, które wymagają, aby zniszczenie odbywało się z użyciem odpowiednich urządzeń, w tym przypadku rozmaitych niszczarek. Jak jednak dobrać te urządzenia, aby nie wydać zbyt wielkiej sumy i cieszyć się ich sprawnym działaniem?

Niszczarki biurowe wielokrotnie muszą być dobierane w taki sposób, aby efektywnie działać przez dłuższy czas; tak jak w przypadku innych sprzętów biurowych, na przykład drukarek, nie chcemy wymieniać ich regularnie i dbamy o to, aby były w dobrym stanie. Z tego powodu warto wiedzieć, na jakich zasadach należy dobierać niszczarki do naszych potrzeb.

Ilość niszczonych dokumentów

Jeśli dokumentów, które poddajemy niszczeniu nie ma specjalnie zbyt wiele, to zdecydowanie wystarczą nam niszczarki biurowe z najniższej półki cenowej. Wyróżniają się one nie tylko niższą ceną, ale również i gorszą skutecznością, z powodu której nie możemy liczyć na to, że zniszczymy np. kilkadziesiąt kartek naraz. Są to raczej niszczarki oscylujące w cenie ok. 100 zł, przy czym zazwyczaj sprawdzają się jedynie do niszczenia do 30 kartek dziennie, wkładanych najlepiej pojedynczo z uwagi na słabszy silnik napędzający niszczarkę. Będą idealne w firmie jednoosobowej albo w biurze, gdzie nie ma zbyt wielu dokumentów do niszczenia czy pracuje niewiele osób.

Przy danych wrażliwych

Jeżeli posiadamy dokumenty z danymi wrażliwymi, to niezbędna jest nam również nieco inna niszczarka. Zazwyczaj tańsze modele tną kartki na paski, co przy danych wrażliwych może nie spełniać norm bezpieczeństwa w razie jakiekolwiek kontroli. Z tego powodu w takich przypadkach lepiej sprawdzą się niszczarki DIN 3, czyli posiadające wyższy stopień bezpieczeństwa. Będą one ciąć kartki na ścinki, dzięki czemu odczytanie ewentualnych danych będzie praktycznie niemożliwie. Co więcej, niszczarki biurowe tego rodzaju niejednokrotnie posiadają również specjalny system sprawiający, że możemy w nich niszczyć również płyty oraz karty kredytowe i inne, plastikowe dokumenty tego rodzaju, np. karty wejściowe do zakładu pracy. Zarówno mniejsze, jak i większe niszczarki do dokumentów można znaleźć na stronie: http://www.ergonauta.pl/pol_m_Artykuly-biurowe_Urzadzenia-biurowe_Niszczarki-1066.html.

Cicha i wydajna

Jeśli posiadamy sporo dokumentów do niszczenia, to dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w taką niszczarkę biurową, która pracuje cicho – zwłaszcza, jeśli jest dostępna w biurze, gdzie na co dzień pracuje kilka osób. Dobrze jest również postawić na wydajność oraz oszczędzanie energii przy dłuższym czasie działania. Tego rodzaju niszczarki biurowe są zwykle nieco droższe, ale jednocześnie lepiej sprawdzają się długofalowo jako sprzęt biurowy.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.