×

Jak zorganizować salę bankietową?

Jak zorganizować salę bankietową?

Obiekt wypoczynkowy nad jeziorem lub nad morzem, który nie chce zawężać czasu prowadzenia działalności wyłącznie do sezonu wakacyjnego trwającego w przypadku Polski zaledwie dwa i pół miesiąca powinien poszerzyć ofertę o organizację rozmaitych imprez.

Baza klientów na spotkania firmowe, eventy, konferencje, bankiety czy uroczystości rodzinne wraz ze wzrostem zamożności społeczeństwa stale się powiększa. By ten trend wykorzystać i móc zarabiać przez cały rok oprócz warunków noclegowych niezbędne staje się stworzenie sali bankietowej z prawdziwego zdarzenia.

Najważniejsze cechy dobrej sali bankietowej

Najważniejszym warunkiem rentowności sali bankietowej jest jej powierzchnia. Zbyt mała sala zawęża grupę odbiorców poprzez niemożność przeprowadzenia wydarzeń z udziałem większej liczby osób tym bardziej, że najczęstszymi imprezami rezerwowanymi w pobliżu akwenów wodnych są wesela, których liczba uczestników zależna jest wyłącznie od zasobności portfela organizatora uroczystości. W dużej sali bankietowej dobrze jest zaprojektować kilka przestrzeni, które mogą być otwarte lub część z nich zamykanych dostosowując w ten sposób powierzchnię do planowanej liczby gości oraz znacząco podnosząc funkcjonalność całości.

Drugim ważnym aspektem sali bankietowej jest jej wystrój, który oczywiście dostosowuje się poprzez odpowiednie dekoracje do charakteru danej uroczystości, ale również sala bez dekoracji winna robić wrażenie na klientach będących dopiero na etapie wyboru obiektu. Wystrój nie powinien być przesadny, ale zrobiony możliwie w sposób neutralny ułatwiający na późniejszym etapie dobór tematycznych dekoracji.

Stoły i krzesła w sali bankietowej

To te meble mają kluczowe znaczenie dla wygody gości. Zarówno więc stoły jak i krzesła muszą być odpowiednio wysokie i wygodne. Dobrze, gdy sala jest zaopatrzona w różne modele stołów, tak by dobrać je do charakteru odbywającej się imprezy. Mogą to być stoły biesiadne, ale też bardziej kameralne stoliki koktajlowe. Meble nie powinny nosić śladów wcześniejszego użytkowania dlatego muszą być cyklicznie restaurowane oraz odpowiednio zabezpieczane. Świetnie sprawdzą się w tym celu pokrowce na stoły koktajlowe wykonywane przez polskiego producenta.

O wygodzie sali bankietowej stanowi też klimatyzacja, wyjście na taras i przestronny parking.

Drugim ważnym aspektem sali bankietowej jest jej wystrój, który oczywiście dostosowuje się poprzez odpowiednie dekoracje do charakteru danej uroczystości, ale również sala bez dekoracji winna robić wrażenie na klientach będących dopiero na etapie wyboru obiektu. Wystrój nie powinien być przesadny, ale zrobiony możliwie w sposób neutralny ułatwiający na późniejszym etapie dobór tematycznych dekoracji. Często nowoczesna sala weselna jest bardzo chętnie wybierana przez nowożeńców.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter