×

Jakie porządki wykonać w domu zimą?

Jakie porządki wykonać w domu zimą?

Zima nie kojarzy się ze sprzątaniem, a jednak to właśnie w tym okresie czyści się dom częściej, niż w inne pory roku!

Przygotowania do świąt, wymiana garderoby czy opanowanie wiecznie zabłoconego przedsionka to tylko część z zadań, jakie czekają każdego. Warto więc zaplanować sobie zimowe porządku, aby zyskać więcej czasu na przyjemniejsze zajęcia, podczas długich zimowych wieczorów. . Za co najpierw się zabrać?

Porządki w szafie i odświeżenie ubrań

Jeśli chodzi o odświeżenie swojej szafy, wiele osób decyduje się na oddanie lub darowanie nienoszonych i niemodnych ubrań oraz przedmiotów. Zacznij od usunięcia wszystkich starych ręczników, obszernych swetrów i wszystkiego innego, co już nie pasuje do Twojego stylu. Rozważ oddanie lub podarowanie wszystkiego, czego już nie nosisz, ponieważ ktoś inny może mieć z nich więcej pożytku — trzymaj się zasady, że jeśli nie sięgnęłaś po coś przez cały rok, to czas się z tym pożegnać.

Po przejrzeniu wszystkich rzeczy w swojej szafie upewnij się, że dokładnie wyprałaś wszystko, co wymaga odświeżenia. To pomoże wyeliminować nieprzyjemne zapachy i ożywi tkaniny. Wykonywanie tego procesu co 6 miesięcy to świetny sposób na zapewnienie, że Twoje ubrania zawsze będą wyglądać jak najlepiej.

Zakończ świąteczne szaleństwo — przegląd dekoracji

Sprzątanie po świętach może być zniechęcającym zadaniem. Musisz starannie spakować wszystkie dekoracje i ozdoby, które zostały rozłożone po całym domu na okres świąteczny. Przejrzyj je dokładnie i pozbądź się starych i uszkodzonych elementów — za rok będą Cię tylko denerwować, a do tego czasu zajmą tylko niepotrzebnie miejsce.

Nie pozwól, aby sprzątanie po świętach przytłoczyło Cię — po prostu nie spiesz się i upewnij się, że każdy przedmiot jest odpowiednio spakowany po zakończeniu pracy.

Najlepsze detergenty do zimowego sprzątania

Sprzątanie zimą bywa utrapieniem, ponieważ błoto i śnieg mają tendencję do szybkiego gromadzenia się, co prowadzi do powstawania bałaganu, który może być trudny do usunięcia. Ważne jest, aby mieć pod ręką odpowiednie detergenty do zimowego sprzątania. Produkty odporne na zimno są koniecznością, zwłaszcza gdy temperatura spada poniżej zera.

Płyny do podłóg mogą pomóc w usunięciu brudu lub błota na twardych powierzchniach, natomiast oczyszczacze powietrza powinny być stosowane w celu wyeliminowania wszelkich utrzymujących się zapachów, które mogą wynikać z warunków pogodowych. Inwestowanie w skuteczne i nowoczesne detergenty pomoże zapewnić, że Twój dom pozostanie czysty i świeży podczas sezonu zimowego.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter