×

Karnisze do zadań specjalnych

Karnisze do zadań specjalnych

ks_systemNaturalne światło dzienne to najzdrowsze źródło światła. Posiada przyjemny, ciepły odcień, który ma ogromny, choć podświadomy wpływ na nasze samopoczucie. Dlatego tak bardzo lubimy duże, przestronne okna, które nie tylko wpuszczają do wnętrza słońce, ale także dostarczają ciekawych widoków.

Okno odgrywa dużą rolę w budowaniu atmosfery we wnętrzu. Liczy się nie tylko jego wielkość, ale także sposób, w jaki zostało przez nas wykończone. Mowa tutaj o rodzaju zasłon, rolet, firan i innych elementów dekoracyjnych. Dużo zależy też od zastosowanego typu karniszy. Standardowe okna, które znajdują się w typowych mieszkaniach mogą być wyposażone w zwykłe, proste karnisze, które dają się przykręcić na suficie, lub na ścianie. Okna o nietypowym kształcie (np. wykuszowe, półokrągłe) wymagają nieco innych rozwiązań, czyli specjalnych szyn KS system. Montaż karniszy w takich przypadkach wcale nie jest taki skomplikowany, o ile te zostaną odpowiednio wymodelowane.

Szyny KS system są wykonane z aluminium, które doskonale nadaje się do zadań specjalnych. Szyny dają się swobodnie wyginać do pożądanego kształtu, można je modelować po łuku, zarówno poziomym, jak i pionowym. To idealne rozwiązanie dla okien półokrągłych, a także miejsc, w których istnieje potrzeba zasłonięcia jednocześnie dwóch płaszczyzn prostopadłych do siebie. KS system sprawdzi się także w przypadku tworzenia przedsionków kotarowych (np. w lokalach).

Bezsprzeczną zaletą szyn aluminiowych KS system jest ich łatwość dopasowania w tak sposób, aby szczelnie zakrywały każde okno, zapewniając tym samym doskonałe zaciemnienie w pomieszczeniu. Kolejnym ich plusem jest swoboda w wyborze ilości torów, która jest praktycznie nieograniczona. To bardzo ważne w pomieszczeniach, w których aranżacja zakłada zawieszenie na oknie kilku elementów (np.: firan, makaronów i zasłon jednocześnie).

Pojedyncza szyna KS system może mieć maksymalną długość sięgającą siedmiu metrów, jednak nie ma żadnego problemu, aby przedłużyć ją montując kolejny egzemplarz. W ten sposób można stworzyć nieprzerwany ciąg karniszy, które doskonale sprawdzą się np.: na przeszklonych ścianach apartamencie. Niektóre mieszkania mają okna sięgające od podłogi, aż po sufit, które są umieszczone na dwóch ścianach. W tym wypadku szynę KS system można wygiąć w taki sposób, aby zasłaniała zarówno jedną, jak i drugą ścianę. Ślizgacze są wykonane z tworzywa, dlatego przesuwają się niemal bezgłośne. Warto pamiętać, że mimo wygięcia szyny, ślizgacze, na których znajdują się zasłony, przesuwają się płynnie i bezproblemowo.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.