Lampy do nowoczesnego wnętrza
Od kilku lat w modzie są nowoczesne wnętrza. Nie oznacza to jednak, że popularne stało się posiadanie wnętrza w konkretnym stylu – nowoczesność często występuje pod różną postacią, dlatego wnętrza o teoretycznie podobnym charakterze mogą prezentować się zupełnie różnie. Wiele zależy również od dodatków, a także często pomijanego przy remontach oświetlenia. Dziś większość rynku oświetleniowego stanowią designerskie lampy dostosowane do wnętrz w różnym stylu – oraz do różnej zawartości portfela. Zanim zdecydujemy się na zakup, zastanówmy się, jakie lampy pasują do danego stylu oraz czym w zasadzie są modne lampy?
Pojęcie mody jest bardzo płynne – trudno wymagać, aby i w trendach wnętrzarskich moda zmieniała się tak często jak w branży odzieżowej. Od kilki sezonów jednak trzeba przyznać, że istnieje trend na posiadanie designerskich lamp. Co to są jednak za lampy? Przede wszystkim takie, które wytworzone zostały na podstawie specjalnego projektu. Za taki projekt zazwyczaj odpowiedzialny jest profesjonalny projektant, ale często różne pomysły tworzone są we współpracy młodych projektantów pracujących pod kierunkiem doświadczonych firm.
Designerskie lampy zazwyczaj nie są produkowane hurtowo, co dodatkowo podnosi ich wartość. Często pojedyncze lampy są dość kosztowne, dlatego wiele osób decyduje się na dokonanie zakupów w zestawach – cena jest korzystniejsza, a dodatkowo otrzymujemy cały zestaw oświetlenia do danego pomieszczenia, który pasuje do siebie wizualnie.
Zazwyczaj nowoczesne wnętrza wykorzystują prostotę designerskich lamp oraz ich trwałość. We wnętrzach skandynawskich świetnie sprawdzą się zarówno czyste, jasne kolory, jak również i kontrastowe, ciemne barwy. Dobrze wyglądać będą lampy ozdobione drewnem o dość jednolitej strukturze, a także rozmaite elementy wykończone metalem o wysokim połysku. W przypadku wyboru lamp z wykończeniem metalowym trzeba mieć jedynie na uwadze, że jest to materiał dość chłodny w odbiorze – świetnie sprawdzi się do wnętrza minimalistycznego albo jako przeciwwaga do ciepłych barw.
Warto pobawić się również formą, w jakiej często występują designerskie lampy. Nie muszą to być proste abażury, które po włączeniu kontaktu będą oświecać całe pomieszczenie. Dobrze sprawdzają się rozmieszczone w całym pokoju punktowe źródła światłą, które zapewniają ciekawe światłocienie, a jednocześnie mogą być używane indywidualnie, aby energia nie była niepotrzebnie wykorzystywana. W ten sposób z prostego, minimalistycznego wnętrza stworzyć można małe dzieło sztuki.
Opublikuj komentarz