×

Łazienka optymalna

Łazienka optymalna

łazienkoweŁazienka, to bardzo ważne i wymagające  miejsce w każdym domu. O tym, że jest ważne nie trzeba z pewnością nikogo przekonywać. O tym zaś, że jest wymagające przesądza ilość wilgoci, która łączy się nieodzownie z tą częścią mieszkania. Para wodna, która unosi się podczas kąpieli czy napełniania wanny powinna mieć swoje ujście. Inaczej osadza się na chłodniejszych ścianach i może spowodować tworzenie się pleśni i innych grzybów.

Bardzo dobrze, gdy łazienka jest odpowiednio duża i wyposażona w okno, a przynajmniej w wentylację umożliwiającą odprowadzanie nadmiaru pary. Jednak nawet wówczas zupełnego zawilgocenia ścian uniknąć się nie da. Dlatego każda łazienka powinna być zabezpieczona w sposób umożliwiający szybkie usuwanie zawilgoceń i niedopuszczenie do wsiąkania wody w głąb murów. Do tego celu najlepiej nadają się powszechnie znane płytki ceramiczne, których nasz kraj jest znanym i liczącym się producentem.

Niekwestionowana jakość polskich wyrobów i wysokiej klasy wzornictwo są znane nie tylko w Europie. Krajowi wytwórcy przetrwali zarówno zalew taniej produkcji ze Wschodu jak i trudne czasy spowolnienia gospodarczego, które najbardziej dało się odczuć właśnie w branżach powiązanych z budownictwem. Ścianę łazienki zabezpieczoną płytkami łatwo utrzymać w czystości, nie bez znaczenia jest także odpowiedni efekt dekoracyjny.

Wyłożenie ścian płytkami ceramicznymi można powierzyć zawodowemu glazurnikowi, ale też można uczynić to samemu. W sprzedaży są bardzo wydajne kleje, które szybko i pewnie mocują poszczególne płytki. Wiele osób obawia się tych miejsc, które wymagają odpowiedniego przycięcia jednej lub kilku płytek. Ale i w tym wypadku problem rozwiążą proste i niedrogie narzędzia. W sprzedaży są zarówno specjalne piłki do glazury jak również odpowiednie gilotyny, które tną płytki wzdłuż wybranej linii.

W razie potrzeby powstałe chropowatości można wyrównać pilnikiem lub papierem ściernym.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.