×

Łazienka w nowej odsłonie

Łazienka w nowej odsłonie

Zdecydowana większość łazienek pokryta jest kafelkami. Standardowo umieszcza się je i na ścianach i na podłodze. Glazura i terakota to bardzo praktyczny materiał w tego rodzaju pomieszczeniach – jest odporny na wilgoć i łatwy w czyszczeniu. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne rozwiązanie, na jakie jesteśmy skazani przy urządzaniu łazienki.

 

W nowoczesnych łazienkach coraz częściej wykorzystuje się chociażby drewno. Wbrew pozorom to bardzo rozsądne rozwiązanie, wystarczy tylko przestrzegać kilku prostych zasad. Drewno, które wykorzystamy przy urządzaniu łazienki powinno być starannie zabezpieczone przed wpływem wilgoci. Musimy też unikać eksponowania go na zbyt długi kontakt z wodą. Pamiętając o tym, z powodzeniem możemy wykorzystać drewno jako pokrycie ścian, a nawet podłóg w łazience, uzyskując bardzo ciekawy efekt.

 

Inne nietypowe rozwiązanie to połączenie kafelków z tapetą lub farbą. Kafelki układamy na tej części ścian, która jest narażona na zawilgocenie, a więc w pobliżu wanny, prysznica, czy umywalki. Pozostałą część ścian możemy zagospodarować w dowolny sposób, uwalniając wodze fantazji. Łazienka, w której kafelki są jedynie dodatkiem prezentuje się o wiele lepiej od tej, która jest od dołu do góry pokryta kafelkami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter