×

Minimalizm jest coraz modniejszy!

Minimalizm jest coraz modniejszy!

Minimalizm to coraz popularniejszy trend we współczesnej aranżacji wnętrz. Przeglądając kolorowe magazyny i portale internetowe o tematyce wnętrzarskiej coraz częściej możemy się z nim spotkać. Po okresie fascynacji bogato zdobionymi wnętrzami, obserwujemy zwrot ku prostocie. O czym warto pamiętać, urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym?

 

Przede wszystkim o odpowiednim doborze kolorystyki. W minimalistycznych wnętrzach przeważa biel i naturalny kolor drewna. W poszukiwaniu inspiracji warto zwrócić uwagę na wnętrza skandynawskie – Skandynawowie uważani są za mistrzów minimalizmu.

 

Warto zrezygnować ze wszelkich zbędnych ozdób. Zamiast kilkunastu różnych bibelotów, powinniśmy zdecydować się na jeden mocny akcent, na przykład pojedynczego storczyka. Nadmiar czegokolwiek, a więc również kolorów i dekoracji jest zdecydowanie niewskazany.

 

Decydując się na urządzenie wnętrza w stylu minimalistycznym, musisz mieć na uwadze fakt, że powinien panować w nim wieczny porządek. Nawet zwyczajne drobiazgi, takie jak gazeta na stole, czy klucze na komodzie potrafią zburzyć całą stylizację. Z tego powodu często mówi się, że minimalizm to nieodpowiedni styl dla bałaganiarzy.

 

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter