×

Modne dywany do salonu: jaki dywan wybrać?

Modne dywany do salonu: jaki dywan wybrać?


Dywan jest obowiązkowym elementem aranżacji wielu wnętrz.

Dywan jest obowiązkowym elementem aranżacji wielu wnętrz. W sklepach do wyboru mamy obecnie mnóstwo dywanów. Różnią się one nie tylko ceną, ale także kolorem czy kształtem. Do ich produkcji używane są nie tylko naturalne, ale także sztuczne włókna. Jak więc wybierać dywan, aby był nie tylko modny, ale także funkcjonalny?

Jaki rodzaj włókien?

Design dywanu to kwestia, na którą najczęściej zwracamy uwagę na zakupach. Znacznie rzadziej kierujemy się rodzajem włókien. Tymczasem to one przede wszystkim decydują o walorach użytkowych wybranego przez nas dywanu. Wpływają również na jego cenę. W sklepach do wyboru są dywany wykonane z włókien naturalnych i sztucznych. Wśród tych pierwszych są dywany wykonane z wełny. Są to jedne z najdroższych modeli dywanów. Mają wiele zalet, ale mają także i wady. Raczej powinny ich unikać osoby z alergią. W sprzedaży można znaleźć także dywany z jedwabnych włókien. Są to wyjątkowo ekskluzywne dywany. Dywany jedwabne z powodzeniem mogą wybrać osoby cierpiące na alergię. Dla alergików polecane są też dywany z włókiem sztucznych, na przykład z wiskozy, poliestru czy polipropylenu. Dywany te są też zdecydowanie tańsze niż te wełniane czy jedwabne. Szeroki wybór dywanów z naturalnych włókien oferuje między innymi sklep z dywanami interoom.pl.

Jak wybierać dywan?

Wybierając dywan do salonu w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego wzór i kolorystykę. Kolory dywanu powinien pasować do ogólnej kolorystyki salonu. Na zakupach warto zwracać uwagę również na sposób w jaki zostało wykończone runo dywanu. W salonie najlepiej sprawdzi się dywan, który ma dość krótki włos. Taki dywan jest łatwiej utrzymać w czystości. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazł się w nim modny dywan shaggy, ale utrzymanie go w czystości będzie wymagało więcej pracy. Po wybraniu odpowiedniego modelu dywanu warto zapoznać się z informacjami na metce. Dywany dostępne są dzisiaj nie tylko w tradycyjnym kształcie prostokąta. Najmodniejsze są te o nieregularnych kształtach. Modne są także te w geometryczne wzory oraz jednokolorowe.

Wybranie idealnego dywanu do salonu nie jest łatwym zadaniem. Dobrze dobrany dywan powinien pasować do aranżacji wnętrza.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.