×

Nowoczesne lampy Markslojd z USB

Nowoczesne lampy Markslojd z USB

Firma Markslod podąża za trendami oferując nowoczesne lampy w stylu skandynawskim z portem USB.

Co to jest USB

 

USB to dziś niewątpliwie najpopularniejszy, kablowy interfejs komunikacyjny na całym świecie. Trudno w naszych czasach znaleźć urządzenie, które nie byłoby wyposażone w złącze USB. Aż do lat 90-tych komputery i ich urządzenia peryferyjne dysponowały znacznie bardziej zróżnicowanym zestawem złączy niż dzisiejsze. Sytuacja zmieniła się 1996 roku. Wtedy na rynku pojawiła pierwsza generacja tak nam dziś znanego interfejsu USB (z ang. Universal Serial Bus), czyli uniwersalnej magistrali szeregowej. Początkowo złącza USB służyły do przesyłu danych między urządzeniami. Możliwość ładowania akumulatorów tą drogą była znikoma, ze względu na ograniczenia techniczne.

 

Jednak potrzeba matką wynalazku. Od kiedy rynek szturmem zaczęły zdobywać smartfony, pojawił się problem z ich częstym ładowaniem. Tradycyjne telefony służyły głównie do komunikacji, ich baterie wytrzymywały kilka dni, a każda marka miała dedykowaną ładowarkę. Naładowanie telefonu w terenie czy u znajomych bez własnej ładowarki było problemem. Dziś standardem są ładowarki z odłączanym od bazy kablem, dzięki czemu możemy naładować swojego smartfona praktycznie wszędzie, gdzie znajdziemy gniazdo USB.

 

Markslöjd podąża za trendami

 

Na tą właśnie potrzebę odpowiedziała firma Markslöjd tworząc lampy wyposażone w gniazda USB. Wystarczy do lampy podłączonej do zasilania podpiąć kablem telefon i już! Życiodajna energia płynie do naszego smartfona. Bez szukania bazy ładującej, wolnego gniazdka, zawsze pod ręką i łatwo dostępne.

 

W jakich lampach znajdziemy USB

 

Gniazda USB mają różne rodzaje lamp Markslöjd. W kinkietach są to rodziny Halo, oraz Multi i Kubik, które dodatkowo posiadają wygodną półkę na ładowany telefon.

 

Wśród lamp stołowych w USB wyposażone są Load, Hale i Swan. Są to lampy w stylu nowoczesnym, tu port USB nikogo nie dziwi i nie razi. Ale również w formach klasycznych udało się firmie Markslöjd przemycić ten wynalazek. Przykładem jest lampa stołowa Savoy, tu port USB umieszczony jest na jednym z boków podstawy, dzięki czemu może pozostać niewidoczny i nie psuje kompozycji całej lampy.

 

Także niektóre lampy podłogowe posiadają gniazdo USB: są to nowoczesne Linear i Friend.

 

Na szczególną uwagę wśród lamp z USB zasługują dwie: Carson i Reflect. To istne „combo”, prawdziwie wielofunkcyjne urządzenia. Carson to kinkiet, półka, port USB i wieszak na ubrania w jednym, natomiast Reflect może spełniać rolę mini-toaletki. Wyposażona w wygodne lustro, port USB i regulację natężenia światła z pewnością przypadnie do gustu niejednej kobiecie.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.