×

Nowoczesne wnętrze dla młodych

Nowoczesne wnętrze dla młodych

tableStyl, jaki panuje we wnętrzu powinien określać nie tylko jego charakter, ale także pokazywać zainteresowania i temperament właściciela. Moda w architekturze wnętrz zmienia się co pewien czas i też co jakiś czas powraca. Warto jednak znaleźć balans między tym, co jest aktualnie modne a tym, co się nam rzeczywiście podoba i oddaje nas styl.

Przyjmuje się, że w pomieszczeniu nie powinno być zbyt wiele kolorów. Z reguły stosuje się dwa kolory dominujące i jeden do tworzenia kontrastów, lub jeden dominujący i dwa kontrastujące. W obu przypadkach operujemy w sumie na trzech barwach, które należy umiejętnie zastosować we wnętrzu. Bardzo modny jest obecnie styl skandynawski, który opiera się głównie na bieli, naturalnych surowcach i ciekawych akcentach, które ożywiają całość, np. monochromatyczna grafika, lub czarne nuty na pianino kontrastujące z bielą ściany.

Dodatki, dekoracje, gadżety i różnego rodzaju drobiazgi o charakterze osobistym mają decydujący wpływ na odbiór wnętrza. To wszystko buduje w nim nastrój, swoisty klimat. Jako doskonałe dopełnienie wystroju sprawdzi się tapeta w oryginalnym wzorze, np. nuty na pianino przyklejone na jednej ścianie, lub jej części. Dopełnieniem takiego ciekawego akcentu będą elementy dekoracyjne również w kształcie nut na pianino (nie muszą to koniecznie być ozdoby- doskonale sprawdzą się tutaj ciekawe, a zarazem też funkcjonalne gadżety, np. zegar z motywem muzycznym, ramka na zdjęcia, gazetownik, doniczka, wzorzysty dywanik, zasłony o tym samym designie, czy poduszka z nadrukiem nut na pianino). Tak można łączyć różne wzory i tworzyć ciekawy wystrój, który ukazuje nasze zainteresowania.

Zdecydowane i dość śmiałe połączenia są dzisiaj w modzie. Stąd też rosnąca popularność mebli wykończonych w czerni i bieli. Wnętrze urządzone za pomocą takich mebli doskonale nadaje się do wprowadzania ostrych, intensywnych barw uzupełniających, które będą elementem kontrastującym w projekcie. W takim wypadku wspomniane wyżej dodatki z motywem nut na pianino powinny być kolorowe i żywe, aby przełamać przeważającą w pokoju biel i czerń. Trzeba również brać pod uwagę umiar- zbyt duża ilość takich elementów wprowadzi chaos i da wrażenie przeładowania. Czasem warto pamiętać o jednej, złotej zasadzie, którą stosują wszyscy styliści- czasem mniej znaczy więcej. Dotyczy to także ilości wzorów w danym miejscu. Powinien dominować jeden wzór (np. kółka, kratka, pasy, lub wspomniane wyżej nutki), w niektórych przypadkach można dołączyć drugi (np. jeden geometryczny, drugi abstrakcyjny).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.