×

Oświetlenie LED w biurze, czyli optymalne warunki i komfort pracownika

ledowe

Oświetlenie LED w biurze, czyli optymalne warunki i komfort pracownika

ledoweOświetlenie w powierzchniach biurowych stanowi ważny element, który umożliwia stworzenie optymalnych warunków. Wpływa na samopoczucie oraz komfort pracowników.

Nie zawsze do pomieszczenia biurowego można dostarczyć odpowiedni nakład światła naturalnego. Jakość światła sztucznego jest bardzo ważna, ponieważ spędzamy w biurze minimum 8 godzin.

Coraz powszechniejszym źródłem światła sztucznego są oprawy LED. Charakteryzuje je przede wszystkim energooszczędność. W porównaniu do tradycyjnego źródła oświetlenia można wygenerować oszczędności na poziomie 60%. Ich atutem jest również długa żywotność; przeciętna oprawa przystosowana do pomieszczeń biurowych wynosi ok. 50 000 godzin.

Technologia LED coraz bardziej popularna

Technologia LED cieszy się popularnością nie tylko ze względu na swoje parametry. Budowa diody pozwala na stworzenie opraw o ciekawym dla oka i nowoczesnym wyglądzie. Lampy LED mogą też stanowić element dekoracyjny. Pozwala to na dobranie opraw, które są nie tylko funkcjonalne, ale spełnią również nasze wymagania pod względem estetyki. Obiekty biurowe często pełnią również funkcję reprezentatywną, zwłaszcza w przypadku, gdy spotkania z klientami odbywają się w tym samym miejscu.

Oprawy LED i ich barwa światła

Oprawy przystosowane do obiektów biurowych powinny się charakteryzować wysokim współczynnikiem oddawania barw, najlepiej aby jego wartość przekraczała 80. Im wyższy współczynnik, tym lepiej. Istotna jest również barwa światła. Do tego typu miejsc najczęściej stosuje się barwę neutralną lub chłodną. Mają one działanie pobudzające, a światło z lampy nie utrudnia koncentracji.

Optymalne warunki pracy stanowią klucz do sukcesu. Nie należy zapominać jak ważną kwestią jest dobór oświetlenia. Nie może ono dekoncentrować przebywających w pomieszczeniu. Stosowane coraz częściej oprawy typu LED pozwalają na połączenie funkcjonalności oraz estetycznego wyglądu. Mogą spełniać zarówno rolę oświetlenia głównego jak i dekoracyjnego.

Zainteresował Cię artykuł? Zainteresuje Cię również Luxon.pl,  gdzie dowiesz się więcej o technologii LED.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.