×

Przebojowe panele ścienne

Przebojowe panele ścienne


Wykończenie ścian nie musi być nudne i banalne. Tapety i farby co raz częściej wypierane są przez panele ścienne. Ten przebojowy pomysł na aranżację wnętrz zyskuje coraz więcej zwolenników wśród projektantów i klientów pragnących nowocześnie zaaranżowanych przestrzeni.

Ściana nie musi być płaska

Panele ścienne to praktyczny pomysł na wykończenie ścian. Pozwalają na ukrycie ukryć nierówności, zabrudzeń czy uszkodzeń powierzchni. Niezaprzeczalnym ich mnogość materiałów wykorzystanych do produkcji konkretnych paneli. Możemy wybierać w drewnie, korku czy marmurze. Zaskoczy nasz również mnogość kształtów i kolorów. Począwszy od figur geometrycznych poprzez inspirację natury do abstrakcyjnych form we wszystkich kolorach tęczy.

Specjalne panele pozwalają również na wyciszenie mieszkań. To szczególnie przydatne gdy nasze lokum umiejscowione jest w hałaśliwej okolicy.

Postaw na drewno

Drewno, materiał używany przez człowieka od wieków, to doskonały surowiec na panele. Od setek lat ludzie używają go by przyozdabiać wnętrza swoich domów. To naturalny materiał, który zawsze jest trendy i zawsze sprawdza się z w tradycyjnych i nowoczesnych aranżacjach. Ponad czasowy klasyk.

Użyte w pomieszczeniu panele drewniane uczynią wnętrze bardziej przytulne i eleganckie. Drewno posiada również doskonałe właściwości termiczne co sprawia, ze panel staje się doskonałym izolatorem ciepła. Tańszym rozwiązaniem niż panele z litego drewna są panele wykonane z płyty MDF. Do złudzenia przypominają swoim wyglądem drewno i często są na nie stylizowane.

Szybkość montażu

Nie do przecenienia jest również oszczędność czasu jaką uzyskujemy podczas montażu paneli. Proces ten jest odczuwalnie szybszy niż tradycyjne sposoby wykańczania ścian. Najlepsze „tempo” uzyskamy w dużych przestronnych wnętrzach choć oczywiście panele nadają się również do mniejszego metrażu .

Również demontaż ( przy zmianie wystroju ) nie powinien przysporzyć wielu kłopotów. Przeprowadzony fachowo pozwoli nam na, ewentualne, ponowne wykorzystanie materiału.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.