×

Rolety – co wpływa na ich cenę?

Rolety – co wpływa na ich cenę?

roletyRolety okienne posiadają szereg zalet. Są wygodne w użytkowaniu i montażu, nie wymagają prania ani prasowania, zajmują mało miejsca. W ciągu dnia doskonale chronią przed światłem słonecznym, nocą zaś dają poczucie komfortu chroniąc przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Możemy znaleźć je w supersamie, markecie budowlanym, zamówić przez internet lub bezpośrednio od producenta. Od czego jednak uzależniona jest cena tego szeroko dostępnego i niezwykle popularnego produktu?

Co wpływa na cenę rolet?

Pierwszym i zarazem najbardziej oczywistym czynnikiem rzutującym na cenę rolety jest jej rozmiar. Szerokość wałka oraz długość materiału wpływa na sumę jaką przeznaczymy na zakupy. Im większe okno tym wyższa cena. Najdrożej zapłacimy za rolety wykonane na zamówienie, o niestandardowym wymiarze. Tu koszt uzależniony jest od samego producenta, ponieważ w zwykłym sklepie na próżno szukać nam niekonwencjonalnych rozmiarów. W markecie znajdziemy rolety w typowych wielkościach np. 60/120 cm czy 73/ 160 cm.

Rodzaj materiału

Wysokość ceny uzależniona jest także od materiału, z którego wykonane są rolety. Mogą być to tkaniny naturalne czyli len i bawełna, bądź też syntetyczne takie jak poliester. Pierwszy wariant jest droższy, ale gwarantuje trwały kolor i wysoką ochronę przed promieniami światła. Rolety z tworzyw syntetycznych to tańszy wariant. Jednakże, tak jak to zazwyczaj bywa, jakość materiału wpływa na także na długość użytkowania. Poliestrowe rolety to zakup na jeden, góra dwa sezony.

Jakie są rodzaje rolet?

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę jest rodzaj rolet. Na rynku mamy rozmaite typy. Najtańsze będą zwykłe rolety wolnowiszące. Nieco więcej zapłacimy za podobne do nich rolety w kasecie. Są one bardzo eleganckie i świetnie sprawdzają się jako oprawa okien na poddaszu. Niezwykle popularne ostatnimi czasy rolety dzień noc, ale to także droższy wariant. Charakteryzują się one naprzemiennym układem pasów, który możemy dowolnie odkrywać w zależności od pory dnia. Swym ciekawym wyglądem ożywią wnętrze domowego salonu, sali restauracyjnej, a nawet firmowego biura.

Rolety okienne to doskonała i wygodna osłona, która ozdobi nie tylko okno, ale także całość pomieszczenia. Materiał, kolor, faktura, idealnie dopasowany rozmiar – każdy element ma wpływ na walory estetyczne towaru. Przed zakupem warto pomyśleć czego tak naprawdę oczekujemy. Jeżeli liczymy na tymczasową osłonę w wynajętym mieszkaniu, udajmy się do marketu. Cena to jednak jakość, dlatego jeśli zależy nam na długoletnim użytkowaniu, warto nie oszczędzać i wydać więcej.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.