×

Salon optyczny, jak powinien być urządzony?

Salon optyczny, jak powinien być urządzony?

Wiele osób poszukujących dla siebie odpowiednich okularów odwiedza nieraz dużo salonów optycznych, które z nich najbardziej przyciągają naszą uwagę. Czy ma to wpływ na decyzję zakupową? Jak zatem poprawnie urządzić salon, aby ten przyciągał klientów?

Nie od dzisiaj wiadomo, że jemy oczami. Dlatego producenci żywności czy to przetworzonej, czy pakowanej, czy owoców oraz warzyw dbają o odpowiedni i atrakcyjny wygląd swoich produktów. Dokładnie tą samą zasadą kierują się osoby urządzające salony sprzedaży – nie zależnie czy jest to odzież, czy stolarka budowlana. Należy zadbać o odpowiednią ekspozycję produktu.

W przypadku salonów optycznych bardzo dużą rolę odkrywają przeszklenia oraz lustra, ponieważ osoba kupująca odpowiednie oprawki przed zakupem musi się w nich przejrzeć. Dlatego też towar powinien być podzielony tematycznie np. dla dzieci, młodzieży i dorosłych z rozróżnieniem dla kobiet i mężczyzn. Wewnątrz tego podziału można również zastosować podział według różnych styli. Obecnie bardzo modne są style nerdowy, gdzie oprawki są dosyć wyraziste.

Sam wygląd salonu również ma znaczenie, gdyż jest odpowiedzią na klienta jakiego szukamy. Jeśli urządzamy salon w stylu retro, to z automatu otwieramy się na klientów, którzy lubią style awangardowe w wyglądzie i stylu bycia identyfikują się ze stylem retro. Większość salonów optycznych, tzw. sieciówek urządza swoje placówki w sposób nowoczesny, natomiast salony, które działają lokalnie przeważnie stawiają na klasyczne urządzenie wnętrz.

W każdym salonie optycznym powinna być wydzielona przestrzeń dla klientów tzw. poczekalnia. Niektóre sprawy np. naprawa oprawek może chwilę potrwać, dlatego warto zadbać o kanapę lub fotele. Towar z reguły eksponuje się na specjalnych półkach oraz regałach, warto zadbać o ich podświetlenie oraz o miejsce, gdzie klienci będą mogli swobodnie przejrzeć się w lustrze. W salonach optycznych dominują także elementy drewniane, gdyż drewno jako materiał klasyczny jest także ekskluzywnym produktem, używanym do urządzania wnętrz. Dobrze urządzony salon optyczny spowoduje, że się z nim utożsamimy, będziemy się czuć w nim komfortowo i dlatego w nim znajdziemy oprawki, które będą z nami na kilka lat.

Przykład dobrze urządzonego salonu optycznego z Lublina http://www.optycy-lublin.pl/#tm-bottom-a

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.