×

Świętowanie w mieście

Świętowanie w mieście

pragaUrbanizacyjne trendy i konsumpcyjna kultura narzucają na społeczeństwo nowe obowiązki i związane z nimi wydatki. Zima to wszechobecne sztuczne choinki. W cemencie takie wyglądają lepiej i dłużej utrzymują „świeżość”. Świetnie prezentują się na blokowiskach i podwórkach osiedli strzeżonych. Przypominają o świątecznej atmosferze i dzięki stabilnemu i zarazem ciężkiemu podłożu, sztuczne choinki w cemencie same chronią się przed potencjalną kradzieżą. Oszuści i złodzieje mogą zjawić się wszędzie, ale mało któremu z nich starczy siły i samozaparcia aby próbować wyrwać coś z cementu. To wymagałoby specjalistycznych narzędzi, zrobienia dużego hałasu i narażenia się na szybką interwencje potencjalnych świadków.

Świąteczne przystrajanie wsi

Ozdoby świąteczne w miastach to już obowiązkowy element. Na wsiach wspólnotowość mieszkańców wyraża się zupełnie inaczej. Sztuczne choinki w cemencie stoją raczej na prywatnych posesjach niż w miejscach dostępnych dla ogółu społeczności. Coraz częściej jednak powraca się do idei tworzenia wiejskich klubów takich jak koła gospodyń wiejskich czy zwykłych świetlic środowiskowych. Pomysły takie wymagają miejsca do okolicznościowych spotkań, a najlepszą okazją staja się święta, zwłaszcza Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie  wymaga odpowiedniej oprawy. Sztuczne choinki w cemencie idealnie nadają się do tego, by wokół nich tańczyć i się radować. Sztuczne choinki w cemencie wyglądają przepięknie ozdobione ręcznie wykonanymi elementami.

Pamięć o przodkach

Coraz częściej przy okazji Bożego Narodzenia niezapominany również o świątecznym przybraniu  grobów naszych bliskich. Najpopularniejszą ozdoba są w Polsce sztuczne choinki w cemencie. Wybór ten jest oczywisty. Z powodu swojej wagi nie straszny im jest wiatr. Różnorodność rozmiarów pozwala na idealne dopasowanie, a trwałość gwarantuje długi okres użytkowania. Skoro nic w nich nie zgnije, to nie zniszczą też nagrobków. Pozwolą więc nam żyć w przekonaniu, że nasi zmarli razem z nami celebrują ten szczególny, grudniowy czas. Jeśli podobne, sztuczne choinki w cemencie umieścimy w swych mieszkaniach możemy uwierzyć w magie świąt i docenić ich mistyczny charakter. Kiedy oddajemy się tej szczególnej, grudniowej atmosferze, pełnej zapachu pierników i pomarańczy pamiętajmy, że sztuczne choinki w cemencie pomogą nam ten czas udekorować, bez względu na to gdzie mieszkamy. Zarówno w mieście jak i na wsi atmosfera Bożego Narodzenia zawsze w niezwykły sposób łączy nas z przodkami.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.