×

Najlepsze farby do zdobnictwa naczyń

Najlepsze farby do zdobnictwa naczyń

porcelain-1504144_640Współczesna aranżacja wnętrz bardzo śmiało korzysta z rękodzieła. Te jakby nie patrzeć zawsze było bardzo wysoko cenione przez projektantów wnętrz oraz amatorów tej branży. Okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać dużo, aby mieć ręcznie zdobioną porcelanę

Kup tanią porcelanę

Bez przeszkód oraz bez obaw możemy kupić tanią porcelanę, która będzie pełnić wyłącznie funkcję zdobniczą. Porcelanę tego typu można zdobyć w antykwariatach, targu lub w większości marketów. Bez obaw, po pokryciu farbą nie da się zauważyć ile kosztowała, gdyż liczyć się będzie przede wszystkim efekt końcowy.

Od czego zacząć?

Należy kupić odpowiednie farby, z powodzeniem będzie można wykorzystać farby olejowodne, akrylowe (w przypadku chropowatych powierzchni) oraz specjalne do malowania na porcelanie. Samą porcelanę należy uprzednio dokładnie umyć oraz wyczyścić ze wszystkich naklejek itp. Do malowania potrzebny będzie wspomniany zestaw farb oraz specjalny kontur (marker) do porcelany.

Skąd wziąć wzór? Gotowe elementy można znaleźć w siedzi i według nich odrysować niezbędne elementy. Można również spróbować samodzielnie o ile posiada się odpowiednie umiejętności. Odpowiednie wzory można również przećwiczyć na kartce papieru.

Po skończeniu malowania porcelanę należy zostawić na jeden dzień do wyschnięcia, a kolejnego dnia umieścić na około 30 minut w piekarniku rozgrzanym do około 130-150 stopni Celsjusza. Ten zabieg pozwoli utrwalić kolory. Jeśli wszytko pójdzie zgodnie z planem to w ten sposób uda się nam samemu stworzyć piękną porcelanę, idealną do aranżacji.

Specjalne farby artystyczne możesz kupić w sklepie internetowym: http://talen.pl/14-farby-artystyczne

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.