×

Syrie Maugham – w świecie bieli

Syrie Maugham – w świecie bieli

Czy można zasłynąć w świecie aranżacji wnętrz projektując wnętrze w całości utrzymane w jednym kolorze? Czy młodziutka projektantka może zrewolucjonizować kanony projektowania stosowane od lat? Kariera Syrie Maugham jest najlepszym dowodem na to, że tak.

 

Jej nazwisko stało się znane, dzięki białemu pokojowi, który zaprojektowała. Wnętrze było czyste, przejrzyste i neutralne. Projekt całkowicie zrewolucjonizował ówczesne zapatrywania na aranżację wnętrz.

 

bathroom-window-3-724033-mSyrie Maugham urodziła się w Anglii czasów wiktoriańskich. Od urodzenia poruszała się w świecie bogato zdobionych wnętrz pełnych przepychu. Nic zatem dziwnego, że w pewnym momencie poczuła się tym zmęczona i zapragnęła odmiany.

 

We wszystkich projektach Syrie Maugham dominowały biele, kremy i odcienie kości słoniowej. Jej projekty były przepełnione światłem i bardzo lekkie. Charakterystyczne były dla nie również duże, otwarte przestrzenie.

 

To własnie Maugham wprowadziła do wnętrz styl prowansalski. Wszyscy miłośnicy bielonych mebli z przetarciami i spękaniami, utrzymanych w romantycznym klimacie powinni podziękować właśnie tej projektantce. Tymczasem wielu z nich nigdy nawet nie słyszało i jej nazwisku.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.