Nakrycie stołu jest ważne

Wiele osób przyznaje, że równie ważny jak smak potraw jest sposób ich podania. Z tego powodu kompletując wyposażenie swojej jadalni nie powinniśmy zapominać o odpowiednio dobranej zastawie, sztućcach i dekoracjach.

1398634_mealNajbardziej typowe naczynia, które powinniśmy mieć w swojej kolekcji to miski i półmiski w różnych wielkościach. Praktycznie każde danie może być podane na jednym z nich. Aby dania prezentowały się lepiej, warto jednak zaopatrzyć się w naczynia w mniej typowych, fantazyjnych kształtach, na przykład kwadratowe miseczki, czy półmiski na nóżkach.

Warto zadbać też o efektowne nakrycia na stół. Obrusy w kilku kolorach i serwetki z materiału to absolutne minimum. Na bardziej uroczyste okazje warto zaopatrzyć się też w organzę i koraliki, które bardzo ładnie się prezentują, jeśli starannie rozłożymy je na stole.

Dopełnieniem całości mogą być świeże kwiaty i świece. Dodatki zawsze dobieramy stosownie do okazji. Przy codziennej kolacji rozstawianie świeczników na stołach i bukietów kwiatów przy każdym nakryciu raczej mija się z celem.

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń artykuł (skala 1-10)
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Nakrycie stołu jest ważne, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Jeden komentarz na temat “Nakrycie stołu jest ważne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.