×

Akcesoria, które ułatwią Ci życie

Akcesoria, które ułatwią Ci życie

Funkcjonalność to jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy coś kupimy, czy nie. W przypadku urządzania i kupowania wyposażenia do domów czynnik ten ustępuje jedynie wyglądowi. Często wybierając meble i akcesoria do salonu czy sypialni jedyne, na co zwracamy uwagę to, to jak dany element będzie wyglądać, a nie, jak będzie się sprawdzać. Funkcjonalność to kwestia, którą lubimy pomijać do czasu, kiedy przyjdzie nam ją wykorzystać. Wtedy nierzadko okazuje się, że co prawda nasz nowy fotel wygląda obłędnie, ale jest strasznie niewygodny i jakiś taki przymały. Zupełnie inaczej jest w przypadku gadżetów, te wybieramy tylko ze względu na funkcjonalność, jaką mogą wnieść do naszego mieszkania. Właśnie dlatego, dla osób, które cenią sobie wygodę i sprytne rozwiązania, przygotowaliśmy dzisiaj kilka ułatwiających życie akcesoriów domowych.

Łyżka do butów

Naszą podróż po przydatnych akcesoriach rozpoczynamy od starej, poczciwej łyżki do butów. Kiedyś znaleźć ją można było w praktycznie każdym polskim domu, dziś jej popularność spadła. To duży błąd, gdyż jest to przedmiot niezwykle praktyczny i ułatwiający niejednokrotnie prosty jakby się wydawało rytuał zakładania butów.

Podstawka pod garnek

Kolejnym fajnym gadżetem, który warto w swoim domu, jest podstawka pod garnek. Spotykane najczęściej w metalowej formie podstawki mają za zadanie ochronić nasz stół przed uszkodzeniem, gdy chcemy położyć rozgrzany garnek np. na stole w jadalni. Co ciekawe wiele garnków średniej i wyższej klasy cechuje się tym, że ich pokrywki można odwrócić i wykorzystać w formie podstawki. Kompaktowe i praktyczne.

Stopery do drzwi

Jedną z bardziej frustrujących sytuacji, jakie mogą przydarzyć nam się w domu, są zamknięte drzwi, podczas gdy mamy obie ręce zajęte. Nie ważne czy dzieje się, to kiedy próbujemy wynieść pranie na balkon, czy do suszarni, czy też przenieść obiad do pokoju, z zajętymi rękami będziemy zmuszeni do odłożenia na bok swojego bagażu tak, aby otworzyć i zablokować drzwi na tyle, by dało się przejść. Tutaj z pomocą przychodzą stopery do drzwi. Proste i praktyczne w swojej prostocie stopery do drzwi pozwolą zatrzymać drzwi, wtedy kiedy potrzebujemy przejścia, bez improwizacji z podkładaniem kapcia czy gazety.

Nawilżacz powietrza

Nawilżacze powietrza to nadal niszowe rozwiązanie, za rzadko pojawiające się w naszych domach. Przeważnie występują one w formie korytek, do których nalewa się wody i zawiesza się następnie na kaloryfer. Tak prosta czynność zapewni nam odpowiednio nawilżone powietrze, szczególnie w sezonie grzewczym, kiedy pracujące ogrzewanie sprawia, że o to trudno.

Artykuł zainspirowany został stoperami do drzwi i dekoracjami dostępnymi w sklepie https://birdsoflove.pl/pol_m_Dekoracje-do-domu_Przechowywanie_Stopery-do-drzwi-972.html

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.