×

Aranżacje ścienne, czyli zrób to sam

Aranżacje ścienne, czyli zrób to sam

fototapety-na-wymiarBardzo często marzymy o tym, by zmienić coś w obecnym wystroju ścian w naszym domu czy mieszkaniu, a niekoniecznie chcielibyśmy lub możemy wydawać niebotyczne kwoty. Czy możemy zrobić coś sami tak, by nowa aranżacja była wyjątkowo oryginalna i nie wymagała dużego nakładu finansowego? Oczywiście, że tak! Jedyne czego potrzebujemy to dobry, przemyślany pomysł i nieco wyobraźni.

Zastanówmy się przede wszystkim, co chcielibyśmy zrobić oraz jaki efekt uzyskać. Niektórzy wolą spokojniejsze i stonowane aranżacje, do innych zaś przemawiają wysublimowane i nietuzinkowe projekty. Spójrzmy więc na kilka pomysłów, które cieszą się popularnością wśród ,,złotych rączek”.

Kto powiedział, że potrzeba dużo pieniędzy, by uzyskać niesamowity efekt na ścianie? Równie dobrze możemy wykorzystać materiały, które sami znajdziemy i które należą do tych łatwa dostępnych. Sa to chociażby kamienie, które znajdziemy wszędzie. Ściana ozdobiona kamieniami wygląda bardzo efektownie i pomysłowo, a jej wykonanie wcale nie jest takie trudne. Możemy do jej wykonania wykorzystać małe lub większe kamienie, z tym, że przytwierdzenie tych małych z pewnością będzie dużo prostsze. Bardzo ważny w tym przypadku jest klej czy inny specyfik, którego użyjemy do przytwierdzenia kamieni do ściany. Upewnijmy się, że kamienie nie spadną an nie uszkodzą ściany. Aranżacja przy użyciu kamienia pojawia się w domach coraz częściej, a samo wykonanie jest bardzo proste. Czy kosztuje dużo? Oczywiście, że nie – jest to koszt samego kleju oraz nasz czasu i chęci.

Kolejnym sposobem są wariacje z udziałem farby. Jeśli ktoś potrafi malować, ma pomysł i jest w stanie go sam zrealizować – to super. Farby nie należą do najtańszych zwłaszcza, jeśli chcielibyśmy użyć kilku kolorów. W takim wypadku świetnie sprawdzą się pigmenty i biała farba – uzyskamy każdy kolor wedle naszych potrzeb i gustu. Niemożliwością jest podać ilość wzorów, gdyż farba nie zna żadnych limitów – wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Ostatnio coraz modniejsza staje się fototapeta, która stwarza niesamowite możliwości aranżacyjne dla wszystkich tych, którym nie tylko zależy na tanim wykonaniu, ale i na oryginalności. Fototapeta to nic innego jak ogromne zdjęcie w wysokiej rozdzielczości, które umieścimy na ścianie za pomocą kleju. Oczywiście możemy też wybrać wersję samoprzylepną, która będzie dużo łatwiejsza w montażu. Wybierając wzór dla fototapety możemy zdecydować się na własne zdjęcie – co z pewnością będzie nietuzinkowe, lub skorzystać z gotowych wzorów oferowanych przez producentów. Z pewnością zrobimy to sami, gdyż montaż nie należy do skomplikowanych. I tutaj ważna wskazówka – zanim kupimy lub zamówimy fototapetę, należy dokładnie odmierzyć ścianę, na której planujemy przykleić fototapetę.

Jak więc widać, nie potrzebujemy dużych pieniędzy na oryginalne i pomysłowe aranżacje ścienne. Wiele z nich możemy sami zrobić, wkładając jedynie odrobiny wysiłku, czasu i chęci. Zawsze to, co zrobimy sami – daje większą satysfakcję i zadowolenie.

Interesują Cię fototapety na wymiar? Odwiedź stronę Topago!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.