×

Beton architektoniczny w sypialni

Beton architektoniczny w sypialni

Współczesne trendy aranżacyjne w większości przypadków bazują na funkcjonalizmie i minimalizmie. Odchodzi się od nadmiaru zdobień i nagromadzenia różnych elementów architektonicznych, stawiając na przestronność i zestawienia dające maksymalny komfort użytkowania wnętrz. Często są one dość surowe, co przejawia się w zachowawczości kolorystycznej i specyficznym doborze materiałów.

Modernistyczne wnętrza niejednokrotnie utrzymane są w stylistyce industrialnej, w której najlepiej sprawdza się stal i szkło. Ważną rolę w aranżowaniu tego typu wnętrz odgrywa również beton architektoniczny, który nadaje się do wykorzystania praktycznie w każdym pomieszczeniu. Szczególnie ciekawie może prezentować się on w takich wnętrzach, jak sypialnia w stylu industrialnym. Wspomniana już surowość, jaką wniesie do środka beton położony na ścianach, zagwarantuje we wnętrzu spokój, który zdecydowanie sprzyja efektywnemu odpoczynkowi. Betonowe płyty w naturalnym, szarawym kolorze będą dobrze wyglądały również na podłodze. Atrakcyjnie skomponują się wtedy ze ścianami utrzymanymi w odcieniach szarości, chłodnego błękitu lub bieli. Obawiając się zbyt przemysłowej aranżacji, betonowe wykończenia można ocieplić jedną, wyrazistą barwą. Stawiając na urozmaicenie kolorystyki, wystarczy wyłożyć jedną ścianę czerwonymi cegłami albo zdecydować się na drewniany parkiet o żółto-pomarańczowym odcieniu.

Jak każda inna, tak i sypialnia w stylu industrialnym wymaga umeblowania dostosowanego do całej aranżacji. Do zimnego wnętrza, w którym zastosowano elementy wykonane z betonu architektonicznego, najlepiej pasują duże, proste meble. Ciekawie prezentować będą się stare elementy wyposażenia, nawet te nieco podniszczone, odrapane. Jeśli chodzi o materiały, to strzałem w dziesiątkę będzie zarówno metal, jak i drewno. Stawiając na komfort, można zestawić drewniane łózko z metalowymi szafkami i regałami. Choć industrializm ogranicza dodatki aranżacyjne do minimum, to w każdym wnętrzu niezbędne są lampy. W sypialni, w której zastosowano ten styl, sprawdzą się lampy z jasnymi żarówkami, najprostszymi abażurami, a nawet pozbawione jakichkolwiek kloszów. Na betonowej ścianie można również zawiesić obraz, przy czym w zależności od przyjętej konwencji, może on być elementem kontrastowym – kolorowym i ciepłym, bądź wpasowującym się w klimat, czy minimalistycznym i intrygującym.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.