×

Urządzanie kuchni w stylu nowoczesnym

Urządzanie kuchni w stylu nowoczesnym

Urządzanie własnego domu jest zadaniem, które wymaga dużej kreatywności.

Bez odpowiedniej pomysłowości i wyczuciu ciężko jest wszystko sprawnie dopasować i zgrać, tak aby całość przedstawiała się nie tylko gustownie, ale przede wszystkim była funkcjonalna. Dużym ułatwieniem jest możliwość swobodnego przeglądania pomysłów innych oraz czerpanie z nich inspiracji. Ciekawe rozwiązania, gustowne i nowoczesne meble, tanie i efektowne dodatki – pomysły na te wszystkie elementy można czerpać nie tylko z branżowych gazet i czasopism, ale także przeglądając na popularnych portalach społecznościowych profile znanych blogerek czy dekoratorów wnętrz.

W nowoczesnej kuchni najważniejszą rolę odgrywa odpowiedni dobór i ustawienie mebli. Producent mebli bardzo często daje swoim klientom stworzenie własnych kompozycji – tak zwane meble do zabudowy są najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim istnieje możliwości dokładnego dopasowania rozstawienia poszczególnych mebli kuchennych do kształtu oraz wielkości pomieszczenia. Meble na wymiar można swobodnie łączyć i dobierać również pod względem sprzętów AGD – dzięki czemu całokształt zyskuje bardzo efektywny i gustowny wygląd, aniżeli standardowe pozostawienie kuchenki czy lodówki bez ich zabudowania. Popularnym rozwiązaniem wśród nowoczesnych projektów kuchni jest tak zwana wyspa – umieszczona zazwyczaj na środku pomieszczenia, służąca jednocześnie za dodatkowy, sporej wielkości blat, jak również stół do spożywania posiłków. Wystarczy dostawić do niej krzesła typu hoker (wysokie stołki barowe) i dzięki temu uzyskać bardzo nowoczesny efekt, a przy tym miejsce do komfortowego siedzenia w kuchni.

Wśród kuchennych trendów przeważa w dużym stopniu minimalizm – jednolity kolor ścian i kilka drobnych, ale bardzo efektownych dodatków, które budują domowy klimat tego pomieszczenia. Warto w tym zakresie postawić przede wszystkim na ramki na ścianach, gustowne podstawki czy kilka kolorowych kubków, stojących na blacie. Minimalizm sprawdza się w kuchni doskonale.

Przy urządzaniu kuchni warto jednak pamiętać, że nie tylko wyszukane meble, dodatki i akcesoria tworzą to wnętrze. Najważniejsze jest to aby kuchnia była przede wszystkim funkcjonalna i dostosowana do naszych potrzeb. Tylko wtedy będzie doskonale spełniać swoje zadania, a my chętnie będziemy w niej spędzać czas, ciesząc się ze wspólnego gotowania czy jedzenia posiłków.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.