×

Biuro, jako wizytówka firmy

Biuro, jako wizytówka firmy

biuroBiuro jest miejscem, gdzie przeciętny pracownik spędza ponad połowę swojego życia. Dawniej mówiąc o biurze mieliśmy na myśli miejsce pracy, gdzie w różnych pomieszczeniach przy biurkach siedzieli pracownicy wykonujący prace biurowe.

Nie było to miejsce, w którym w jakiś szczególny sposób dbano o estetykę, komfort, odpowiednią aranżację przestrzeni. Dziś biuro uważane jest za wizytówkę firmy, stanowi jej część reprezentatywną, dlatego warto by było odpowiednio urządzone: praktycznie, wygodnie i estetycznie.

Jakie powinno być idealne biuro?
Każde biuro jest inne i specyficzne, funkcjonuje w oparciu o różne wewnętrzne zasady, ale pewne elementy są niezmienne i niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Istnieją różne urządzenia oraz artykuły, bez których nie da się pracować w biurze. Przede wszystkim istotnym elementem wyposażenia są biurka. Warto zadbać o to, by były one nie tylko solidnie wykonane, ale także wygodne. Kolejnym elementem są dobrze dobrane krzesła biurowe, powinny być wygodne, ponieważ pracownicy spędzają na nich bardzo dużo czasu, a złe i niewygodne krzesła mogą się źle odbić na zdrowiu użytkowników. Poza tym wygodne miejsce pracy spowoduje, że pracownik będzie lepiej pracował.

Czego nie może zabraknąć w biurze?
W dzisiejszych czasach podstawowym urządzeniem w każdym biurze jest komputer z dostępem do internetu. Jest to podstawowe narzędzie pracy w zasadzie w każdej branży. Niezbędne w każdym biurze są również telefony i faks. Kolejnym ważnym urządzeniem jest ksero – wiadomo, że zawsze jest mnóstwo dokumentów do kserowania. Obok kserokopiarki równie niezbędny jest skaner oraz drukarka. Każdy pracownik biurowy doskonale zdaje sobie sprawę z ilości drukowanych faktur, rachunków, dokumentów, e-maili itd. Dla oszczędności miejsca często te trzy urządzenia są zastępowane urządzeniem wielofunkcyjnym, co jest praktyczne i wygodne. Inne urządzenia i akcesoria usprawniające znacznie pracę to np. niszczarka do dokumentów, gilotyna do papieru, tablica lub ścianka do pisania. Jakimi parametrami kierować się przy wyborze np. odpowiedniej niszczarki dokumentów można przeczytać na stronie www.niszczarkibiurowe.com.

Kolejnymi ważnymi elementami są meble biurowe, wszelkiego rodzaju szafy i regały do przechowywania materiałów i dokumentów. Niezbędne są także akcesoria piśmiennicze, typu: papier do drukarki i ksero, zapasowe tonery, teczki, segregatory, skoroszyty, organizatory na ołówki i długopisy. Przydatne mogą okazać się również tak drobne artykuły jak dziurkacz, spinacze biurowe, taśmy klejące, klej, temperówka, zszywacz i wizytownik. Dodatkowo miłym akcentem w biurze będą czajnik, ekspres do kawy czy nawet mikrofalówka.

Profesjonalny wizerunek w oczach klientów
Profesjonalnie urządzone biuro jest gwarantem pozytywnego wizerunku firmy i przyczynia się do większej efektywności oraz kreatywności pracowników. Nowoczesne biura są przygotowywane na miarę potrzeb. Często o dobrym wizerunku firmy stanowi recepcja, ale nie wszystkie zakłady ją posiadają. W innych miejscach są specjalne pomieszczenia przeznaczone do przyjmowania klientów. Bez względu na to, jakie pomieszczenie jest przeznaczone dla klientów, ważne, aby całe miejsce pracy stanowiło spójną całość. W tych miejscach powinno szczególnie być widać kulturę firmy. Wnętrze zaaranżowane profesjonalnie, z zachowaniem szczególnej dbałości o detale takie jak kolory ścian, podłóg, wygoda mebli, ich użyteczność i dostępność, widoczność firmowych symboli, w pełni wyposażone z pewnością da gwarancję postrzegania firmy, jako odpowiedzialnej i sumiennej w działaniu. Jak odpowiednio dobrać kolor do biura można przeczytać na stronie biuroweinspiracje.pl.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

2 comments

kubeo

My mamy niszczarkę i świetnie sie sprawdza.
A co do samej wizytówki biura, to warto zadbać wg mnie przede wszystkim o meble: gabinetowe, reprezentacyjne,
jakies porządne fotele dla pracowników itd

Minionka

Jesli chodzi o porządniejsze fotele, co kolega zauważyl, to moge podpowiedzieć – profilowane, dostosowane do potrzeb osób, które długo siedza za biurkiem itd.
W ogóle myślę, że czasem warto sam design biura zrobić mniej wystrzałowy, ale zadbać o to, żeby ludziom, którzy w nim pracują dobrze się pracowało i w komfortowych warunkach. W końcu to oni na firmę zarabiają, a nie design.
🙂

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.