×

Ciekawa pościel dziecięca

Ciekawa pościel dziecięca

 pościelKażdy rodzic z pewnością chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Dbają oni o to, aby zapewnić swojej pociesze spokojny sen oraz przyjemny poranek. Niezwykle ważne są dla rodziców pościele, które wybierają swoim dzieciom. Obecnie dostępna jest na rynku różnorodna pościel dziecięca, dzięki czemu dorośli mają, w czym wybierać.

Pościele zazwyczaj kupuje się w całym komplecie. Najczęściej jest to poszewka na kołdrę, na poduszki, prześcieradło oraz ewentualnie poszewki na małe poduszeczki.

Pościel dziecięcą kupuje się już noworodkom. Wtedy są to bardzo małe rozmiarowo pościele i wielką wagę przykłada się do jakości materiału. Musi to być materiał najlepszy jakościowo, aby noworodek nie dostał od niej żadnego uczulenia.

Bardzo ważne jest też to, aby prać te pościele w odpowiednich temperaturach oraz odpowiednich środkach do prania. Potem z biegiem czasu dorośli kupują większe pościele dziecięce, aby dziecko zmieściło się przede wszystkim pod kołderką. Zupełnie inne wzory pościeli wybiera się dla dziewczynek, a inne dla chłopców. Dziewczynkom najczęściej kupuje się bardzo kolorowe pościele, w różnorodne wzorki i obrazki w postaci lalek Barbie, zwierzątek, czy też postaci z bajek dla dzieci.

Dla chłopców najczęściej wybierana jest pościel dziecięca w samochody lub zwierzęta. Dzieci najbardziej cieszą się, kiedy rodzice wybierają dla nich pościele, na których znajdują się przedmioty lub postaci z bajek telewizyjnych bądź gier komputerowych. Do jednych z najbardziej ulubionych postaci widniejących na pościelach zalicza się Kubuś Puchatek, Zygzak McQueen oraz lalki Barbie. Maluchy mają czasem nawet takie poczucie, że te postaci na kołderkach i poduszeczkach uchronią ich przed koszmarami nocnymi. Wtedy to chętnie idą spać nawet zanim w pełni zrobi się ciemno. Ważne jest to, aby pościel dziecięca była kolorowa, miękka, przytulna, ponieważ wtedy każdy maluch będzie chętnie szedł do swojego łóżeczka i zawsze będzie wspominał to miejsce, jako przyjazne dla niego oraz bardzo miłe.

Najczęściej spotykane wymiary pościeli dziecięcej o: 90×120 centymetrów, 100×140 centymetrów, 140×200 centymetrów oraz 160x 200 centymetrów. Mają tak duże poszewki na pościele dziecięce, że z pewnością maluchy będą się czuły komfortowo podczas snu. Producenci w większości wykonują pościele wykonane w pełni z bawełny.

Bawełna jest materiałem, który oddycha i sprawia ona, że organizm dziecka nie wychładza się ani nie przegrzewa. Dzięki temu idealnie nadają się zarówno na lato, jak też na zimę i wówczas zadowoleni są rodzice, jak tez te małe dzieci.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.