×

Co to jest izolacja natryskowa?

Co to jest izolacja natryskowa?

Dobrze wykonana termoizolacja budynku to nie tylko komfort termiczny mieszkańców, ale przede wszystkim korzyści w zakresie szeroko rozumianego ogrzewania. Materiałem termoizolacyjnym, który cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród inwestorów poszukujących optymalnych rozwiązań termoizolacyjnych, jest pianka poliuretanowa. Warto podkreślić, że świadomi inwestorzy już na etapie projektowania energooszczędnego domu dokonują wyboru odpowiednich materiałów izolacyjnych, zaś samą realizację zadania zlecają doświadczonym fachowcom.

Poszukując metody, która zapewni bezpieczną i efektywną termoizolację na długie lata, warto rozważyć termoizolację wykonaną za pomocą piankowania metodą natryskową. Godny podkreślenia jest fakt, że rozwiązanie to może być stosowane zarówno w przypadku budynków nowo powstałych, jak i starszych, wymagających odpowiedniej termomodernizacji.

Zalety izolacji natryskowej

Izolacja natryskowa ro rozwiązanie termoizolacyjne, które posiada wiele zalet – najważniejszą z nich jest szybki czas realizacji zadania oraz doskonałe parametry techniczne, zapewniające optymalne zniwelowanie ilości traconego ciepła. Piankę należy nakładać za pomocą specjalnego pistoletu. Jest to narzędzie łatwe w obsłudze i wygodne, umożliwiające nałożenie materiału także w miejscach trudno dostępnych. Godny podkreślenia jest również fakt, że pianka PUR po nałożeniu zwiększa swoją objętość, dokładnie wypełniając najdrobniejsze luki i zakamarki, których wypełnienie za pomocą standardowej wełny mineralnej lub styropianu jest praktycznie niemożliwe.

Analizując zalety pianki poliuretanowej jako materiału termoizolacyjnego należy wymienić przede wszystkim łatwy i szybki montaż oraz wysoką skuteczność. Nietrudno zauważyć, że pod względem właściwości uszczelniających, pianka poliuretanowa jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż standardowe termoizolatory, czyli wspomniana wcześniej wełna mineralna oraz styropian. Co ważniejsze, piankę PUR bez obawy można stosować podczas termoizolacji budynków mieszkalnych, użytkowych, jak również przemysłowych.

Komu zlecać wykonanie termoizolacji?

Pozornie wydawać się może, że wykonanie termoizolacji za pomocą pianki poliuretanowej to zadanie proste, a tym samym można wykonać je samodzielnie, unikając kosztów związanych z zatrudnianiem fachowców. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że jest to zadanie wymagające przede wszystkim wiedzy i umiejętności. Należy ponadto pamiętać, że z założenia przedsięwzięcie ma służyć przez długie lata, dlatego też należy zadbać, aby inwestycja została zrealizowana rzetelnie i fachowo. Poszukując specjalistów nie warto kierować się wyłącznie ceną – priorytetem jest doświadczenie ekipy w zakresie prac termoizolacyjnych za pomocą metody natryskowej.

Pianka PUR – termoizolacja dla wymagających

Ocieplenia, docieplenia, a także izolacje domów wykonane metodą natryskową to gwarancja pożądanych efektów przez długie lata. Dobrze wykonana termoizolacja zapewnia stabilność energetyczną, co automatycznie przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie – śmiało można więc stwierdzić, że ocieplanie budynków metodą natryskową to inwestycja, która przez długi czas przynosi wiele widocznych i wymiernych korzyści.

Produkcja PUR w Polsce

Od roku 1979 firma PCC Prodex produkuje gotowe systemy izolacji natryskowej. Rozwiązania PCC Prodex są stosowane w budownictwie, przemyśle.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.