×

Farby dekoracyjne do wnętrz

Farby dekoracyjne do wnętrz

Atrakcyjne wnętrze to nie tylko ładne meble i gustowne dekoracje. To przede wszystkim cztery ściany, które można wykończyć w naprawdę ciekawy sposób. Potrzebne nam do tego będą specjalne farby, pozwalające uzyskać różnorodne efekty dekoracyjne.

W 2016 roku, ale i obecnym bardzo modny jest beton. Wnętrza w stylu loft, dobrze przemyślane i zaprojektowane potrafią być naprawdę przytulne. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu i tego jak podchodzimy do tematu, czyli wybieramy to co się nam podoba. Ciężko jednak podważyć fakt, że kolorowe ściany dodają każdemu wnętrzu charakteru, nawet te białe, które w stylach modernistycznych wręcz wyznaczają trendy. Wiele osób chcących posiadać nowoczesne wnętrze wybiera jasne barwy także mebli i artykułów dekoracyjnych.

Powoli jednak zauważa się zwrot ponownie w kierunku kolorystyki. Obecnie coraz częściej w projektach wnętrz wybiera się barwy delikatne i stonowane, najlepiej w tym względzie sprawdzają się kolory pastelowe. Te rozweselają wnętrza, nadają im słodkości i lekkości.

Jednak jeśli zależy nam na naprawdę niecodziennych i wyjątkowych efektach powinniśmy wybrać farby strukturalne – http://inwestor.lublin.pl/Artykul/caparol-color-house#farby-do-wntrz-caparol. Farby te bazują na żywicy akrylowej, są bardzo gęste, nie wymagają rozrzedzania. Można je nakładać w różny sposób – wałkiem, pędzlem lub szpachlą. Bez problemu można je barwić na różne kolory. Farby tego typu pozwalają na osiągnięcie różnych motywów – mogą imitować marmur, posiadać metaliczny połysk, zawierać różne smugi lub wzory. Odpowiednio skomponowane z pozostałymi elementami pomieszczeń dadzą naprawdę wyjątkowy efekt.

Warto zdecydować się na wybór farb dekoracyjnych, wówczas nie wszystkie ściany a nawet jedna pozwolą nadać wnętrzom naszego domu oraz mieszkania niepowtarzalny charakter.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.