×

Sofa czy łóżko – co wybrać?

Sofa czy łóżko – co wybrać?

Istnieje wiele różnych mebli wypoczynkowych, tapicerowanych, które możemy wybierać do naszego salonu czy sypialni. Problem zaczyna się w przypadku, gdy chcemy urządzić nowoczesne, a przy tym przytulne wnętrze, ale mamy zarówno ograniczone fundusze, jak również niewiele miejsca. Co w takim wypadku zrobić, aby meble wyglądały korzystnie i dobrze sprawdzały się pod względem funkcjonalności?

Jednym z największych dylematów jest zwykle to, czy wybrać do danego wnętrza sofy rozkładane, czy może jest to przesadne inwestowanie w coś, co niekoniecznie nam się przyda. Taka sofa jednak jest na tyle funkcjonalna, że możemy zdecydować się na korzystanie z niej w różnych warunkach, a niektóre wnętrza zdecydowanie przemawiają za jej obecnością, podczas gdy w innych nie jest konieczna.

Osobna sypialnia

Jeśli mamy możliwość zorganizować osobną sypialnie, to dobrze jest zainwestować w jej przypadku w łóżko z ramą oraz dobrej jakości materac. Zagwarantuje nam on wygodny sen, a wybór materaca o sporych rozmiarach będzie dodatkowo niezwykle wygodny. Tutaj sofy rozkładane raczej się nie sprawdzą, chyba że pokój jest bardzo duży i ma np. formę antresoli. W takim przypadku górę możemy zagospodarować wygodnie na urządzenie tam jedynie miejsca do spania dla gospodarzy, zaś na dole może stanąć sofa rozkładana, na której będziemy mogli wygodnie spędzić miły wieczór z partnerem czy którą rozłożymy w razie wizyty sporej ilości niezapowiedzianych gości, których trzeba przenocować awaryjnie. To dobre rozwiązanie również w mieszkaniach, które po prostu mają formę antresoli, ponieważ pozwala zyskać dodatkowe miejsce do siedzenia bez konieczności zmieniania sypialni w przestrzeń otwartą dla wszystkich.

Mała przestrzeń

Nieco inaczej przedstawia się sprawa, gdy mamy małą przestrzeń do zagospodarowania. Zazwyczaj chodzi tutaj o kawalerki czy nieduże mieszkania w bloku, w przypadku których – zwłaszcza wówczas, gdy pojawią się dzieci – jeden pokój przeznaczony jest dla pociech, a drugi dla rodziców i stanowi jednocześnie salon. Z tego powodu sofy rozkładane w takim przypadku sprawdzą się najlepiej, bo dają rodzicom przestrzeń do podejmowania gości, a jednocześnie mogą być rozkładane do snu. Nie jest to sytuacja najbardziej komfortowa, ale wybór odpowiednich rozmiarów sofy rozkładanej czy np. narożnika z funkcją rozkładania do spania daje możliwość zyskania wygodnej przestrzeni zarówno w dzień, jak i w nocy. Takie rozwiązanie, w obliczu ilości współcześnie dostępnych mebli tapicerowanych, wybierane jest bardzo chętnie przy niewielkich wnętrzach.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.