×

Fototapeta – dla jakiego pomieszczenia?

Fototapeta – dla jakiego pomieszczenia?

fototapeta-5Fototapeta to idealny pomysł na oryginalną aranżację ścian zarówno do domu jak i do biura. Czym jest fototapeta?

Fototapeta to dużych rozmiarów zdjęcie w bardzo dużej rozdzielczości i wysokiej jakości. Umieszczone na ścianie tworzy niesamowicie oryginalną i nietuzinkową dekorację, która nie tylko ładnie wygląda, ale jest równie praktyczna. W jakim pomieszczeniu fototapeta będzie się zatem najlepiej sprawdzać?

Tak naprawdę, to fototapeta jest idealnym rozwiązaniem do każdego pomieszczenia.

Jako pierwszą weźmy pod uwagę łazienkę. Dekoracja ściany fototapetą w domowej łazience cieszy się coraz to większą popularnością. Zamiast tak bardzo pospolitych kafelków na ścianie może zdecydować się na nieco bardziej oryginalny projekt uwzględniający właśnie fototapetę. Czemu fototapeta? Jest przede wszystkim praktyczna – również w pomieszczeniu takim jak łazienka. Dzięki zastosowanej technologii i zastosowanemu materiałowi fototapeta odporna jest również w środowisku wilgotnym z udziałem wody. Nie musimy się więc martwić, że fototapeta zostanie zniszczona i zalana podczas kąpieli. Może to być dekoracja ściany, ale nie tylko. Możemy ją przykleić nawet do szkła kabiny prysznicowej – co jest bardzo oryginalny sposób na odświeżenie starej zabudowy kabiny. Najważniejszym jednak aspektem fototapety są jej możliwości dekoracyjne. Niektórzy wybierają naprawdę wyszukane wzory – rekiny w wydruku 3D na zabudowie kabiny prysznicowej potrafią zrobić wrażenie. Jeśli więc ktokolwiek miał wątpliwości, czy fototapeta jest dobrym materiałem do łazienki – zdecydowanie mówimy tak.

Fototapeta w kuchni? Dlaczego nie. Tak samo jak w przypadku wariacji łazienkowych, tak i tutaj fototapeta będzie świetnym rozwiązaniem. Fototapeta kuchenna odporna jest na tłuszcz i zapachy, a je pielęgnacja nie przysporzy nam problemów. Za pomocą ściereczki usuniemy wszystkie zabrudzenia, powstałe w wyniku użytkowania kuchni.

Fototapeta nie zna limitów, przede wszystkim w kwestii wzorów. Dzieci marzą o tym, by mieć na ścianie znaną postać z kreskówki czy ulubionej bajki. Fototapeta w pokoju dziecięcym będzie pewnego rodzaju spełnieniem marzeń dla dziecka.

Fototapeta bardzo często króluje w pokojach dziennych, gdzie tak naprawdę spędza się większość czasu.

Wiele firm, które chcą mieć nietuzinkową i oryginalną stylizację ścian w biurze również decydują się na fototapetę. Sprawa nie dotyczy tylko biur – również sklepy i różnego rodzaju butiki wybierają fototapetę. Piekarnia, w której ściany zdobią świeże bułeczki na ścianie z pewnością przyciągnie każdego klienta.

Wybierając fototapetę do jakiegokolwiek pomieszczenia musimy zwrócić uwagę na kolorystykę, aby zachować jej spójność wraz z tapetą. Tutaj ważną rolę odgrywają również meble.

Jak więc widzimy fototapeta to idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia – salonu, sypialni, łazienki czy kuchni. Jedynym limitem jest nasza wyobraźnia i odpowiednio dobrany wzór, a jak wiemy – wyobraźnia limitów nie posiada.

Na stronie Topago znajdą Państwo najlepszej jakości fototapety do każdego pomieszczenia.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.