×

Idealne meble dla dzieci, czyli jakie?

Idealne meble dla dzieci, czyli jakie?

zestawy-mebli-dla-dzieciPoszukując wyposażenia do pokojów dziecięcych, natrafiamy na tak wiele rodzajów mebli, że trudno zdecydować się na te najlepsze. Tymczasem warto podjąć tę decyzję rozsądnie, ponieważ zestawy mebli dla dzieci muszą spełniać nieco inne wymagania, niż meble przeznaczone dla dorosłych. Jakie powinny być idealne meble dla dziecka?

Bezpieczeństwo mebli

Pierwszym czynnikiem, który biorą pod uwagę troskliwi rodzice kupując różne przedmioty dla swoich dzieci, jest zwykle bezpieczeństwo. W przypadku zakupu mebli jest bardzo podobnie. Kupując jakikolwiek mebel do pokoju dziecięcego, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na jego stabilność. Istnieje bowiem ryzyko, że nadmiernie ruchliwe dziecko zechce się na niego wdrapać lub pociągnie za mocno szufladę i drzwiczki i przewróci szafkę czy regał na siebie. Dlatego tak ważną cechą mebli dla dzieci jest ich stabilność, możliwość przymocowania do ściany czy podłogi, lub po prostu odpowiedni ciężar.

Odpowiedni materiał

Istotnym czynnikiem wpływającym na wybór mebli dziecięcych jest także materiał, z którego są wykonane. Na pewno musi on być bardzo odporny. Dzieci będą uderzać w meble, na przykład zabawkami, czy przysuwając do nich inne meble. Będą także po nim malować, naklejać naklejki i nie tylko. Powierzchnia mebli idealnych do pokoju dziecięcego powinna być więc odporna na uderzenia a także łatwa do wyczyszczenia. Warto przy tym sprawdzić od razu, którym detergentem możemy bezpiecznie umyć mebel, tak aby nie zniszczyć jego powierzchni. Inną rzeczą, która trzeba sprawdzić, jest mocowanie detali, podatność na kruszenie czy odklejanie niektórych elementów. Dzieci w pierwszych latach życia wszystkiego chcą dotknąć, spróbować, podobnie będzie więc z gałkami czy uchwytami w meblach.

Pojemność i funkcjonalność

Nie mniej istotnymi cechami mebli dziecięcych są także ich funkcjonalność oraz pojemność. Dzieci rosną bardzo szybko, co sprawia, że w okresie ich wzrostu jesteśmy narażeni na kilkukrotne zmiany mebli… chyba, że wybierzemy takie, które rosną razem z dzieckiem. W sklepach jest już coraz więcej łóżek, biurek czy krzeseł, których wymiary da się stopniowo zwiększać i dopasowywać do zmieniającego się wzrostu i wagi dziecka. Wybierając takie meble możemy je później przekazać młodszemu dziecku, ponownie pomniejszając je do jego rozmiarów.

Inną przydatną cechą dziecięcych mebli jest ich pojemność i duża ilość szuflad, półek, schowków itd. Są one niezbędne, żeby dziecko mogło schować tam wszystkie swoje zabawki i akcesoria, są potrzebne także do przechowywania dziecięcych ubrań, przedmiotów szkolnych i wszystkiego, czego używa dziecko.

Niezależnie od tego, jakie meble nas interesują, dobrym pomysłem są gotowe zestawy mebli dla dzieci – zwykle zaprojektowane są tak, by zaspokajać wszystkie potrzeby dziecka i mieścić w sobie wszystko, co niezbędne w dziecięcym pokoju. Dodatkowo, kupując zestawy mebli dla dzieci nie musimy obawiać się o sposób zestawienia poszczególnych części ze sobą – na pewno będą do siebie pasować, pozostanie nam jedynie dobranie dodatków.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.