×

Jak urządzić biuro w małym mieszkaniu?

Jak urządzić biuro w małym mieszkaniu?

Praca zdalna przeżywa w obecnych czasach niespotykany dotąd rozwój. Przyczyniła się do tego bez wątpienia dotykająca cały świat pandemia, która zmusiła wiele firm do przeniesienia możliwie dużej ilości obowiązków zawodowych z biur do mieszkań pracowników.

O ile praca zdalna z dowolnego lokalu, gdzie jest dostęp do internetu nie stanowi dziś większego problemu, o tyle warunki, by taką pracę świadczyć z domu często okazują się być mocno uciążliwe.

Za utrudnienia odpowiedzialna jest nieprzystosowana do pełnowymiarowej pracy przez internet przestrzeń mieszkalna, szczególnie wtedy, gdy mieszkanie jest niewielkie i zwyczajnie nie ma miejsca na wstawienie najbardziej niezbędnego wyposażenia, którym jest nie tylko sam sprzęt komputerowy.

Jak bardzo podczas pracy zdalnej przydają się sprzęty dotąd niezauważane w biurze doświadcza każdy, kto podobny zakres zadań musi zacząć wykonywać we własnym mieszkaniu. Wydajność w prowizorycznym otoczeniu spada z każdym dniem, a że ten system pracy zagości na dłużej zdają sobie sprawę zarówno pracownicy, jak i właściciele firm. Dlatego jak najszybciej trzeba przeorganizować miejsce pracy w domu zaczynając od zakupu dostosowanych do planowanej powierzchni mebli biurowych.

Podstawowym meblem jest biurko i odpowiednio ergonomiczny fotel biurowy. Możliwość wygospodarowania osobnego pomieszczenia na ten cel ma niewiele osób. Z reguły trzeba wydzielić tę przestrzeń w salonie. I tu ważne, by ustawić biurko przy oknie zapewniając sobie naturalne światło podczas pracy. Przy bardzo małej ilości miejsca biurko powinno też pełnić funkcję regału do przechowywania dokumentów, czyli posiadać półki, szuflady i szafki. Jeśli miejsca jest nieco więcej to w bezpośrednim sąsiedztwie biurka winien taki osobny regał stanąć. Warto w tym celu zapoznać się z ofertami sklepów meblowych, gdzie są dostępne różne rozmiary i wzory mebli biurowych, np. www.10office.pl i dopasować poszczególne elementy do wielkości przestrzeni, która ma docelowo stać się domowym biurem.

Trzeba też pamiętać o bliskim sąsiedztwie gniazdek elektrycznych, by wiele kabli od sprzętu komputerowego nie plątało się niepotrzebnie pod nogami innych domowników.

Do oddzielenia przestrzeni biurowej od mieszkalnej doskonale nadają się chociażby parawany czy ażurowe regały na książki. Dobrze urządzone biuro domowe pozwoli na znacznie wydajniejszą pracę.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter