×

Jakie szafy dobrać do wnętrza mieszkalnego?

Jakie szafy dobrać do wnętrza mieszkalnego?

Zachowanie ładu we wnętrzach jest możliwe tylko w przypadku przemyślanego doboru mebli, które pozwolą nam na ukrycie ubrań i innych przedmiotów codziennego użytku. Jednym z niezbędnych mebli we wnętrzach mieszkalnych jest szafa. Pojemna, z różnymi frontami i profilami, pozwala nawet na doprowadzenie w jej wnętrzu instalacji oświetleniowych lub kryjących kable do sprzętu RTV. Jakie szafy najlepiej sprawdzą się we wnętrzu mieszkalnym, jeśli dysponujemy niewielką przestrzenią, a chcemy zachować porządek wokół siebie?

Szafy do przedpokoju

Coraz częściej w nowo powstających mieszkaniach przewidziana jest wnęka garderobiana, w której bez problemu można umieścić lub zabudować szafą. Dzięki współgraniu z pozostałymi elementami wyposażenia, nie przytłoczy ona przestrzeni, a wręcz przeciwnie – stanie się niemal niewidoczna, pozwalając jednocześnie na wygodne pomieszczenie wszystkich niezbędnych rzeczy. Można w niej ukryć kurtki, płaszcze, ale także ręczniki czy sprzęt sportowy.

Szafy do pomieszczeń dziennych

Nowoczesne szafy mogą stać się także meblami, które bez problemu wkomponują się w całość aranżacji w salonie. Jeśli zastosujemy wygodne rozwiązanie, jakim są szafy z drzwiami przesuwnymi –

https://www.wikimeble.pl/SZAFY_PRZESUWNE_OD_161_DO_200, nie będą one zajmować zbyt wiele miejsca. Mogą stać się elementem całej zabudowy w salonie, wraz z kącikiem wypoczynkowym czy miejscem na RTV. Planując zabudowę nimi ściany, warto od razu pomyśleć o poprowadzeniu instalacji w taki sposób, aby ukryć kable we wnętrzu szafy. Jest to dużo praktyczniejsze, estetyczne, a ponadto oszczędza nam sprzątania kłębów gromadzącego się chętnie w kablach kurzu.

Fronty i profile szaf znajdujących się w pomieszczeniach dziennych należy dobrać stosownie do przestrzeni, jaką dysponujemy, biorąc także pod uwagę formę szafy i jej kolor. Fronty w jasnych, pastelowych kolorach lub naklejoną na nie fototapetą komponującą się z farbami lub tapetami na ścianach, nie zdominują przestrzeni i staną się niemal niewidoczne. Przestrzeń powiększą także optycznie nowoczesne rozwiązania, jak zastosowanie różnego rodzaju materiałów na frontach, szkła, laminatu czy płyt fornirowanych oraz podświetlenia wewnątrz lub na górze szafy. Modnym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest również front szafy w postaci lustra, które daje złudzenie powiększonej przestrzeni, a jednocześnie jest praktycznym rozwiązaniem w trakcie przygotowywania się do wyjścia z domu. Szybki rzut oka na stylizację w planie ogólnym pozwoli upewnić się, czy wyglądamy odpowiednio do sytuacji.

undefined

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.