×

Klimatyzacja w obliczu zmian klimatycznych

Klimatyzacja w obliczu zmian klimatycznych

Człowiek szybko przyzwyczaja się do luksusu. Niektóre urządzenia są w tym aspekcie wybawieniem.

Warto wspomnieć chociażby o klimatyzacji. Była niegdyś dodatkiem dla nielicznych, obecnie na małe klimatyzatory może pozwolić sobie każdy. To spory techniczny sukces ostatnich lat.

Działanie i wpływ na środowisko

Działanie klimatyzacji opiera się na prostym obiegu chłodniczym. Mamy tutaj sprężarkę, parownik, zawór regulacyjny oraz cały szereg elektronicznych komponentów. W środku krąży czynnik chłodniczy, a cały obieg jest zamknięty.

Wiąże się to z potencjalnym bezpieczeństwem instalacji. Potencjalnym, ponieważ czynnik ulatnia się. W prawidłowej instalacji taka sytuacja nie występuje. Z czasem jednak, powstają drobne mikropęknięcia. Drobne ilości czynników uwalniają się do atmosfery. Wpływają bezpośrednio na klimat…

Problematyczny jest również proces utylizacji. Klimatyzacja posiada pewien termin użyteczności. Dlatego też nieustannie zmieniają się przepisy w branży. Chłodnictwo jest pod tym względem bardzo dynamiczne.

Nowe czynniki w obliczu prawnych regulacji

Złośliwi twierdzą, że ekologia jest gałęzią marketingu. Prowadzi do zmian, ale tak naprawdę nie ma na celu ochrony naszej planety. W wypadku klimatyzacji, liczne protesty przełożyły się jednak bezpośrednio na badania naukowe. Stale trwają prace nad skutecznym, bezpiecznym czynnikiem chłodniczym. Ma on zapewniać bezpieczeństwo dla środowiska, nawet podczas niekontrolowanych ulotnień.

Liczne prace doprowadziły również do wycofania najpopularniejszych czynników. Podano termin, po którym mają one zniknąć ,,z powszechnego obiegu”. Prowadzi to do naturalnych zmian oraz aktualności branży. Nowe instalacje sprzedają się dlatego, że spełniają niezbędne normy. To nie tylko korzystne z perspektywy naszej planety, ale również osób ,,żyjących z chłodnictwa”.

Brak stagnacji

Ludzkość nie zrezygnuje z klimatyzacji. Stała się zbyt dużym udogodnieniem w codziennym życiu. Branży wieszczy się dalszy rozkwit, a także liczniejsze grono pracowników w przyszłości.

Pracę znajdą tu projektanci, instalatorzy, serwisanci oraz pracownicy działu części zamiennych. Klimatyzatory wiążą się również z dystrybucją, co stwarza dodatkowe miejsca w sprzedaży oraz logistyce (z magazynami na czele).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.