×

Mozaiki parkietowe

parkiet

Mozaiki parkietowe

parkietNa etapie wykańczania czy remontu mieszkania opracowanie wizji tego, jak będzie wyglądał parkiet w poszczególnych pomieszczeniach, jest niezwykle ważne. Od tego, jaką podłogę wybierzemy będzie zależała nie tylko późniejsza kwestia estetyki mieszkania ale i jego funkcjonalność.

Wśród możliwości dotyczących ułożenia podłóg w mieszkaniu mamy wiele opcji, ale zdecydowanie jedną z najciekawszych są tzw. mozaiki parkietowe, pozwalające uzyskać we wnętrzu efekt doskonale skrojonego parkietu przy optymalnej cenie dostosowanej do możliwości klienta.

Mozaiki parkietowe to najprościej rzez biorąc różnego rodzaju elementy, najczęściej wykonane z drewna o określonym kolorze, fakturze i stopniu połysku, które połączone ze sobą pod odpowiednim kątem, tworzą na podłodze piękny efekt wizualny dla oka i jednocześnie mocne, trwałe podłoże, które będzie nam służyło przez wiele lat. Możemy tu wyróżnić mozaiki ozdobne, pałacowe, przemysłowe i typowo parkietowe – do zastosowania w mieszkaniu.

Wśród szerokiego wyboru, jakie na mozaiki parkietowe oferuje np. firma www.parkietymarzen.com.pl znajdziemy zarówno opcje tańsze – jak popularne w krajach zachodnioeuropejskich parkiety przemysłowe od 66 zł, które wykorzystują mało znane w Polsce, i przez to bardzo ciekawe ułożenie poszczególnych elementów, jak i wersje droższe – od 159 zł, zachwycające misterną drobiazgowością wykonania, ciekawym kształtem, nierzadko zróżnicowaną kolorystyką i opracowane z wykorzystaniem mocnego dębu, którego wytrzymałość jest znana i doceniana praktycznie na całym świecie.

Mozaiki parkietowe charakteryzują się przede wszystkim ciekawą, naturalną kolorystyką odpowiadającą kolorowi drewna, z którego zostały zrobione. Mogą być one jaśniejsze, doskonale pasujące do mieszkań, które mają być w założeniu jasne, pełne „światła” jak i ciemniejsze – do wnętrz o przeznaczeniu biurowym, czy salonowym.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.