×

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek do kawy?

Na co zwrócić uwagę, kupując kubek do kawy?

Choć wiele osób nie wyobraża sobie picia kawy w kubku, to jednak w pewnych sytuacjach pojemny i wygodny w użytkowaniu kubek wydaje się najlepszą opcją. Oczywiście, jeśli uwielbiasz picie kawy w klasycznej, porcelanowej filiżance, możesz pójść na kompromis, wybierając równie elegancki, porcelanowy kubek Villeroy & Boch. W ofercie tego niemieckiego producenta porcelany Premium znajdziesz wiele oryginalnie wyglądających, pięknie wykończonych kubków porcelanowych do kawy, herbaty i wielu innych napojów.

Jeśli już zdecydujesz się na kubek, zwróć uwagę na kilka szczegółów, które pomogą w wyborze jego odpowiedniego modelu.

Liczy się wygląd

Największy wpływ na wybór kubka, oprócz jego zwiększonej pojemności i wygody użytkowania, będzie miał oczywiście jego wygląd zewnętrzny. Większość z nas kupuje oczami, zatem odruchowo szukamy kubków wykończonych efektownymi zdobieniami. W przypadku wspomnianych wcześniej porcelanowych kubków Villeroy & Boch takim zdobieniem może być nie tylko naniesiony na powierzchnię kubka, niezwykle szczegółowy malunek, ale także oryginalny, nietypowy kształt – sposób wykończenia. Wybierając designerski kubek Villeroy & Boch do pracy, masz pewność, że żaden ze współpracowników przez przypadek sobie go nie przywłaszczy.

Ważna jest pojemność

Dla wielu osób największą zaletą kubków i tym, co odróżnia jej od eleganckich filiżanek, w których zwyczajowo pija się kawę, jest duża pojemność. W kubku, niezależnie od tego, czy jest to porcelanowy kubek Villeroy & Bosch, czy też zwykły, ceramiczny kubek z marketu, często zmieszczą się dwie filiżanki kawy. Większa pojemność to większa wygoda dla osób, które piją duże ilości kawy, na przykład podczas pracy. Poza tym niektóre rodzaje kawy przygotowuje się w większej ilości, w związku z czym picie jej w kubku, wydaje się całkiem rozsądną opcją.

Z czego kubek został zrobiony?

To, z jakiego materiału wykonano kubek, ma bezpośrednie przełożenie na wygodę jego użytkowania, a także na jego trwałość. Wybierając kubek z taniej ceramiki, możesz mieć pewność, że w krótkim czasie na jego wewnętrznej części pojawią się nieestetyczne odbarwienia od kawy, których nie usunie nawet najsilniejszy domowy detergent. Znacznie łatwiejsze do utrzymania w czystości są kubki szklane i porcelanowe – wykonane z dobrej jakości porcelany. Niestety zwykłe szkło szybko się nagrzewa, dlatego lepszą opcją jest wybór kubka ze szkła termicznego. Najrozsądniejszą opcją jest jednak zakup kubka z dobrej jakości porcelany, na przykład jednego z kubków Villeroy & Boch, w odpowiadającej własnym potrzebom pojemności i stylu wykonania.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.kiwimag.pl/villeroy-boch-kubki–cat-1275

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • MySpace
  • Twitter

Opublikuj komentarz

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.